Rehber Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

Muhtemelen yazılımsal son bir kaç aydır büyük sorunlar yaşanıyor. Yeni aldın ise sil drıverı tamamen kaldır, dene temiz ses alıyorsan sorun yok bekleyeceksin. Baktın hala problem yaratıyor o zaman yollarsın ama bence yazılımsal.

@BurakAtan
Hocam bir konu açayım ben şuan yazılımsız kullanıyorum düzelene kadar Custom windowsa geçince çalışmıyor, APO EQ kullanıyorum swap channel için fakat hiç anlamam EQ ayarını nasıl yapacağım edeceğim diye bir rehber var ise yada PUBG için kullanabileceğim bir EQ varsa paylaşır mısınız APO EQ da halledeyim.

IEM de almak istiyorum açıkcası geçende konuşmuştuk şöyle bir giriş sınıfı başta, Kulağı rahatsız etmezse yükseltiriz ama spor için kullandığım JBL takınca bile 1-2 saat sonra oh bee diyorsun çıkarınca. Blackshark v2 gerçekten çok konforlu bu konuda.
Apo EQ biraz detaylı bir EQ programı hocam. Onun yerine Steelseries Sonar programını kullanabilirsiniz. Hem kulaklığın kendisi için hem de mikrofon için EQ, gürültü azaltma, gamevoice mix özelliği falan mevcut. Daha rahat kullanırsınız.

EQ ayarına gelecek olursak ben size bir hazır EQ ayarı atayım. Onu yapın. Sonra ayak sesi kasmak için compressor kullanın. Böylece düşük sesler yükselip yüksek sesler de azalacak. Yanlış hatırlamıyorsam Steelseries Sonar'da bu ayar mevcuttu. Hatta oyun içinde bir ekran kaydı alın, o kayıt üzerinden uzaktan gelen seslere göre kendi duyabileceğiniz şekilde ayar yapın. Ayriyeten EQ üzerinden de ince ayar yapanlar var ama o kısım çok detaya giriyor. O yüzden hiç bulaşmayın. Sanal 7.1'i de kesinlikle kullanmayın. Ben çoğunlukla CS2 oynuyorum ve PUBG'de sesler tam olarak nasıl geliyor bilmiyorum. CS2 için de oyun içinden 1-2 ayar yapıp EQ'yü Rtings'in sunduğu hazır EQ'ye getirince 10 numara ses kasılmaya başlanıyor.

IEM'lere gelecek olursak benim elimde 3 adet var ve üçünü de çok nadiren kullanıyorum. Biri zaten Steelseries TUSQ, mikrofonu için almıştım. İkincisi ise çok uzun zaman önce almış olduğum Audio Technica CKS990. Bir de yakın zamanda aldığım Buds2 var. Oyun için derseniz TUSQ bayağı iyi, tavsiye ederim. Müzik de dinliyorum derseniz pek tavsiye etmem. Basları aşırı abartılmış bir kulaklık ve EQ ayarı yapmadan kullanılamayacak durumda. Müzikleri genelde telefondan Buds2 ile dinliyorum. IEM kullanan arkadaşlar varsa size daha yardımcı olur çünkü daha önce de belirttiğim üzere kulak içi kulaklıklarla aram pek iyi değil 😆

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240413_171953_Poweramp.png
    Screenshot_20240413_171953_Poweramp.png
    129,5 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba hocam. Öncelikle gerçekten güzel bir rehber olmuş. Bende de V2 Special Edition var. Şuan Synapse yeni bir sürüme geçti ve EQ ayarları attığınız gibi ayarlanmıyor.
1713459327209.png

Şöyle bir ekran var.
Yeni EQ ayarlarını değerlerini söyleyerek atma şansınız var mı? FPS oyunları ağırlıklı ve müzikte dinliyorum. @Asyneum

Şurası için güzel bir Mic ayarı önerinde kullanayım yav. Arkadaşlar bir tek DEFAULT ayarının iyi olduğunu söylediler, sırasıyla deneyip konuştum defaultmuş en iyisi. Evet taktikleri bekliyorum

1713814388459.png

Yeni konular

Geri
Yukarı