Çözüm Ses Sekmesi Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meren361

Decapat
Yer
Trabzon,Türkiye
Daha fazla  
Herkese merhabalar! Size ses sekmesi sorunumu nasıl çözdüğümü anlatacağım. Sadece bir ZIP dosyasını klasörüyle çıkartıp Realtek'in sürücüsünü indireceğiz.

1. adım: Denetim Masası>Program Kaldır kısmında Realtek olan programı silin. Eğer bu program yoksa 2. adıma atlayın.
2. adım: C:\Program Files\Realtek adresindeki Realtek klasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 3. adıma geçin.
3. adım: C:\Program Files (X86)\realtek klasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 4. adıma geçin.
4. adım: Bunu kurun.
https://www.station-drivers.com/download/Realtek/hda/realtek_hda_9065(station-drivers.com).zip (Dosya virüslü mü emin değilim. Kendim sorunu ancak böyle çözebildim.)
5. adım: Kurduktan sonra ZIP dosyasını klasör halinde masaüstünüze çıkartın. Ve klasörün içindeki "Setup" adlı uygulamayı başlatın.
6. adım: Uygulamayı çalıştırdığınız zaman ilk açılışında mevcut Driver'ı silecektir ve yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra tekrar "Setup" uygulaması açılacak ve bu sefer istediğimiz Driver'ı indirecektir.
7. adım: Windows sizi Driver'ı yüklerken uyaracaktır. İndirmesine izin verin.
8. adım: Driver kurulduğu zaman görev çubuğunuzdaki ses simgesine sağ tık yapıp "Ses Efekti" seçeneğini seçin.

1628589223966.png

9. adım: Çıkan pencerede "Kayıt" kısmına gelin ve kullandığınız mikrofona sağ tıklayıp "Özellikler" kısmına tıklayın.

1628589297440.png

10. adım: Çıkan penceredeki "Geliştirmeler" kısmına basın. Aşağıda bulunan "Akustik Eko İptali" kısmını işaretleyin ve "Uygula" butonuna tıklayın.

1628589337291.png

Umarım bu rehber size yardımcı olmuştur. Bende işe yaradı umarım sizde de işe yarar. Uzun süredir bu sorunu çözmeye çalışıyordum. Forumda çözümünü bulamadım. Bende bir rehber yapmaya karar verdim. Bir hatam ya da varsa lütfen belirtin. İyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba benim kulaklığım usb üzerinden çalışıyor ama realtek programı kulaklığı görmüyor galiba kendi ses kartı var bunu düzeltme şansım var mı?

Herkese merhaba! Size ses sekmesi sorunumu nasıl çözdüğümü anlatacağım. Sadece bir ZIP dosyasını klasörüyle çıkartıp Realtek'in sürücüsünü indireceğiz.

1. adım: Denetim masası>program kaldır kısmında Realtek olan programı silin. Eğer bu program yoksa 2. adıma atlayın.
2. adım: C:\program Files\Realtek adresindeki Realtek klasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 3. adıma geçin.
3. adım: C:\program files (X86)\realtek klasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 4. adıma geçin.
4. adım: Bunu kurun.
https://www.station-drivers.com/download/Realtek/hda/realtek_hda_9065(station-drivers.com).zip (dosya virüslü mü emin değilim. Kendim sorunu ancak böyle çözebildim.)
5. adım: Kurduktan sonra ZIP dosyasını klasör halinde masaüstünüze çıkartın. Ve klasörün içindeki "setup" adlı uygulamayı başlatın.
6. adım: Uygulamayı çalıştırdığınız zaman ilk açılışında mevcut Driver'ı silecektir ve yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra tekrar "setup" uygulaması açılacak ve bu sefer istediğimiz Driver'ı indirecektir.
7. adım: Windows sizi Driver'ı yüklerken uyaracaktır. İndirmesine izin verin.
8. adım: Driver kurulduğu zaman görev çubuğunuzdaki ses simgesine sağ tık yapıp "ses efekti" seçeneğini seçin.

Eki Görüntüle 1133474

9. adım: Çıkan pencerede "kayıt" kısmına gelin ve kullandığınız mikrofona sağ tıklayıp "özellikler" kısmına tıklayın.

Eki Görüntüle 1133476

10. adım: Çıkan penceredeki "geliştirmeler" kısmına basın. Aşağıda bulunan "akustik eko iptali" kısmını işaretleyin ve "uygula" butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 1133477

Umarım bu rehber size yardımcı olmuştur. Bende işe yaradı umarım sizde de işe yarar. Uzun süredir bu sorunu çözmeye çalışıyordum. Forumda çözümünü bulamadım. Bende bir rehber yapmaya karar verdim. Bir hatam ya da varsa lütfen belirtin. İyi günler dilerim.

Dostum harfi harfine yaparken driverı kurup yeniden başlattıktan sonra kulaklığımı ve mikrofonumu görmemeye başladı hem ön hem arka jak girişini denedim.

Geri
Yukarı