Ses sistemi için uyumlu parçalar nasıl bulunur?

bluepp

Kilopat
Ses sistemi konusunda bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Özetle, önce Samsung soundbar almak istedim, hem televizyon hem sinema hem de müzik dinlemek için uygun olur diye düşündüm. Düşündüğüm modeller HW-Q700a ve Q800a idi. Ancak bunların özelliklerini kullanmak için sanırım son model televizyon gerekiyormuş, bu yüzden vazgeçtim.

Sonra müzik kalitesi önemli deyip stereo hoparlörlere baktım, aynı fiyatlara kef Q150, polk Audio s-10'e, audioengine a1, polk Audio T15 ve Yamaha NS-333 seçeneklere baktım ama gidip dinleme şansım olmadığı için net karar veremedim, hangisi iyi diye yabancı forumlara baktım ama iyi ve yorum karışık hep. Bunlara benzer bir ürün seçsem dahi bunlara amfi almam gerekecekmiş, onlara baktım ancak satın alacağım sitelerdeki ürünlerin hemen hiçbirinde kullanıcı yorumu yok. Hangi amfi hangisine uyumlu bilemedim, işin ucunda hoparlörü de yakmak da varmış sanırım. Çektiği güce bakıp amfi seçmem gerektiğini biliyorum ama hiç yorumu olmayan amfilerde 1000 2000 TL verip bir yanlış yapmaktan çekindim. Güç kaynağı diye bir cihaz almam gerekiyor mu onu da tam anlamadım.

Daha sonra 5+1 hazır sistemlere baktım oradan Sony SS-cse Dolby Atmos'u buldum, fiyat performans ürünü gibi geldi ama stereo hoparlöre eklenir mi bilmiyorum. Gerçi olsa dahi yine benim televizyonumda da Dolby olması gerekiyor sanırım, o yüzden bunun bir anlamı yok.

Müzik ağırlıklı ama mümkünse Sony SS-cse Dolby Atmos'u da ekleyebileceğim bir ses sistemi için amfi ve güç kaynağı önerirseniz sevinirim, ya da bu fiyat ve kalite bandında bildiğiniz uyumlu bir ses sistemi varsa daha iyi olur, çünkü hoparlörlere de henüz karar veremedim. Aslında favorim kef Q150'idi ama son 2 haftada fiyatı çok arttığı için onu da su an almak istemiyorum, fiyatı inerse düşünürüm. Son olarak böyle bir sisteme Sony SS-cse yi sisteme ekleyebilir miyim?

Geri
Yukarı