Ses Sistemim Bozuldu

• Konuyu başlatan Dezire
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 660
D

Dezire

Ziyaretçi
Bundan 2 ay önce kadar abim aküyü bilgisayara bağlayıp şarj etmeye çalıştı. Ben dur demeye kalmadan aküyü ön USB'ye bağladı ve birden pat diye bir ses geldi sonrasında arka ve ön ses girişlerine kulaklığı taktığımda ses cızırtlı gelmeye başladı ve bu kulaklıktan kaynaklanmıyor.

10'larca kulaklıkla denedim, format attım düzelmedi. Ayrıca jaklarda kulaklıkla mikrofonu aynı anda takınca hiçbir şey algılamıyor fakat yarım bir şekilde kulaklığın ses girişini takınca algılıyor. Arka bölümlerde de aynı hata mevcut USB ses kartı kullanıyorum fakat istediğim ses kalitesini USB ses kartında bulamıyorum lütfen çaresini bilen varsa yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü ses yongası aşırı voltajdan hasar gördü. Bir çaresi yok, anakartı değiştireceksin yada PCI-E girişli bir ses kartı satın alacaksın, öyle kullanacaksın. Dua edin anakartın güney köprüsünü yakmamışsınız.

PCI-E girişli ses kartına baktım garip fakat işe yarıyabilir benim anakartın aynısından 120 tlye var nerdeyse aynı fiyat anakartı değiştirsem sorun kesinlikle çözülürmü ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı