Ses sisteminden gelen "tup tup" sesler

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ses sisteminden uğultu ve tup tup tutup gibi bir takım sesler geliyor.
Eskiden bu sesler yoktu. Taki dizüstü bilgisayarımı satıp masaüstü bilgisayar alınca oldu. Önceden modemde kullanmıyordum. USB modemler ile işimi görüyordum. Ses sistemi PC kasasının hemen yanında ve bitişiğinde de modem var. Bu çızırtı uğultu tututup seslerinin sebebi PC kasası ve modemin yarattığı elektro manyetik alandan kaynaklanabilir mi? İkinci ihtimal ise topraklama. Görüşlerinizi merakla bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Priz veya parazit kaynaklı bir sorun olabileceğine inanıyorum. Farklı bir prizde deneme şansınız oldu mu?
Joule değeri yüksek akım kontrollü priz aldım. Şu an PC açıkken pek kendini belli etmiyor. Fakat bilgisayarı kapatıp yatağa geçip uyuyacağım zaman duyuyorum sesleri ve sinirlerimi bozuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yan odanın ışıklarını açıp kapattığınız zaman bu sesi duyuyor musunuz?
Hiç öyle bir şey denemedim. Sabah eve gider gitmez test edip yazarım buraya. Sanırım tek prizden haddinden fazla elektrik alıyorum. Bilgisayar, ses sistemi, monitör, modem, cep telefonu ( genelde sürekli şarjda olur.)

Logitech marka ses sistemim var, aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bilgisayar ilk açıldığında sıkıntı yok fakat bir süre geçince sağ uydudan sizinkilere benzer ses çıkıyor. Tüm sistem tunçmatik marka akım koruyuculu prize bağlı. Çözüme ulaşırsanız diye konuyu takip edeceğim.

Beyler sorun çözüldü. Uzun süredir bu tarz sesler duymuyorum. Bir akım korumalı priz aldım ek olarak ses sisteminin yanında modem vardı onuda uzaklaştırdım. Manyetik alan şeysi yapıyordu galiba modem. Prizdende kaynaklı olabilir.

Beyler sorun çözüldü. Uzun süredir bu tarz sesler duymuyorum. Bir akım korumalı priz aldım ek olarak ses sisteminin yanında modem vardı onuda uzaklaştırdım. Manyetik alan şeysi yapıyordu galiba modem. Prizdende kaynaklı olabilir.

Hayırlı olsun.

Akım korumalı prizi direkt ana hatta mı bağladınız? Mesela ben uzatıcı kullanıyorum, uzatıcının ucuna taktım akım korumalı prizi.

Bir de, modem uydunun yanında ama wi-fi kapattığım halde ses devam ediyor. Elektriksel bir sorun bendeki muhtemelen.

Uzatma kablosunun ucuna akım korumalı prizi taktım prizede bilgisayarı modemi monitörü falan. Bence modemi uzatlaştırıp bir deneyin.(y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı