Ses Sistemine bağlanan LED'in çalışmaması

Daha fazla  
Bbana bir tane ses sistemi geldi, ses sistemi normalde TV için ama ben uçlarını kesip jack bağladım. PC'ye bağladım, çalıştı sorunsuz. Her neyse, ben açtım içini oradaki hoparlörden gelen + ve - kablolarını buldum kablosunu kestim. LED bağlantısını yaptım ama çalışmadı, neden?

Bbana bir tane ses sistemi geldi, ses sistemi normalde TV için ama ben uçlarını kesip jack bağladım. PC'ye bağladım, çalıştı sorunsuz. Her neyse, ben açtım içini oradaki hoparlörden gelen + ve - kablolarını buldum kablosunu kestim. LED bağlantısını yaptım ama çalışmadı, neden?

+ Ve -'yi voltmetre ile ölçüp emin olduğunuzu varsayarak, kaç Volt veriyordu? LED'ler 5V ve 12 Volt standarında. Tahminim yetersiz voltaj, voltmetre ile ölçtükten sonra ledinizden az voltaj veriyorsa Ayarlanabilir Step Up Boost Voltaj Regülatör Kartı - XL6009 - 4 A Satın Al | Robotistan takarak işi çözebilirsiniz. Akım yetersiz ise direnç atarak çözebilirsin. V = IR formülü. Ancak direnç attığın zaman ses sistemine giden akım azalacağıdan seste bozulma da meydana gelebilir.

Son düzenleme:
Simdi soyle bir durum var. LED 12V 1A yani 12W gücünde diyelim. Ses sistemi çıkışı, bu degeri karşılaması lazim. Dusuk ses duzeyinde yapmayıp, yuksek ses düzeyinde yanıyorsa, sorun dedigim gibidir. Hic yanmıyorsa, cikis kuvvetli olduğu için yakmış olabilir. LED'i 2+1 gibi bir sisteme bağladiysaniz, subwoofer girişi ile deneyin.

Geri
Yukarı