Ses stüdyosu ekipman önerileri

Mkara2600

Femtopat
Selam arkadaşlar, müzikle uğraşıyorum. 1000 TL'ye güzel bir ses kaydı aldıracak ne gibi bir sistem düzebilirim? Yani hangi mikrofon, Preamp ses kartı vs. kullanırsam, kulağı müzikte rahatsız etmeyecek kadar güzel bir ses kaydı alabilirim?

Yani Behringer C1 + Phantom mu daha iyi olur mesela. Orta seviye +orta seviye ekipmanlarla kurulmuş bir sistem mi?

BM800 alıp paranın geri kalanını tamamen Preamp vs. ek ekipmanları almak mı?

Yoksa direkt paranın tamamı ile 2.el pahalı bir mikrofon (Rode gibi bir şey.) Almak mı en uygunu olur? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Selam arkadaşlar, müzikle uğraşıyorum. 1000 TL'ye güzel bir ses kaydı aldıracak ne gibi bir sistem düzebilirim? Yani hangi mikrofon, preamp ses kartı vs. kullanırsam, kulağı müzikte rahatsız etmeyecek kadar güzel bir ses kaydı alabilirim?

Yani Behringer C1 + Phantom mu daha iyi olur mesela. Orta seviye +orta seviye ekipmanlarla kurulmuş bir sistem mi?

BM800 alıp paranın geri kalanını tamamen preamp vs. ek ekipmanları almak mı?

Yoksa direkt paranın tamamı ile 2.el pahalı bir mikrofon (Rode gibi bir şey.) Almak mı en uygunu olur? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Bence temiz 2. el ürünlere göz atılabilir.

Selam arkadaşlar, müzikle uğraşıyorum. 1000 TL'ye güzel bir ses kaydı aldıracak ne gibi bir sistem düzebilirim? Yani hangi mikrofon, preamp ses kartı vs. kullanırsam, kulağı müzikte rahatsız etmeyecek kadar güzel bir ses kaydı alabilirim?

BM800 alıp paranın geri kalanını tamamen preamp vs. ek ekipmanları almak mı?

Zamanında bende kafa yormuştum ama param yoktu. Önerim Phantom Power alıp yanına BM800 ya da Behringer C1 yakışır. BM800 tercih edersen, ses kartıyla birlikte 400-500₺ falan denk geliyor sanırım. Behringer C1 tercih edersen 600₺ civarına denk gelir, tercih sana kalmış. Bu arada bende altyapı üzerine çalışıyorum, istersen bir şeyler yaparız.

Mikrofon, mikrofon standı, pop filter, ses kartı vs. olabilir. Eklenmesi gerekenleri arkadaşlar ekleyecektir.

Güzel bir yere değinmişsiniz. Mikrofonun fiyatının üstüne biraz daha ekleme yapılarak set halinde alınabilir. Bir de ses yalıtımı için kalan paran ile panel al ya da kendin yap, ses yalıtımı için.

Güzel bir yere değinmişsiniz. Mikrofonun fiyatının üstüne biraz daha ekleme yapılarak set halinde alınabilir. Bir de ses yalıtımı için kalan paran ile panel al ya da kendin yap, ses yalıtımı için.
Teşekkür ederim. Sizin belirttiğiniz gibi bir sete ulaştım. Arkadaşımız araştırma yaparak yorumlara ve alternatiflerine ulaşabilir.

Behringer c1 +phantom power kullandım, ancak hiç memnun kalmadım. 3 bilgisayarın 2 sinde çalışmadı ve çok dip ses alıyordum. Kazıklandım o konuda sanırım. Elektroniksatış.com dan aldım, sanırım mikrofon bozuktu. Behringer c1+phantom normalde de böyle kötü performans veren bir set midir?

Behringer C1 +Phantom Power kullandım, ancak hiç memnun kalmadım. 3 bilgisayarın 2'sinde çalışmadı ve çok dip ses alıyordum. Kazıklandım o konuda sanırım. Elektroniksatış.comdan aldım, sanırım mikrofon bozuktu. Behringer C1+Phantom normalde de böyle kötü performans veren bir set midir?

Öyle kötü performans vereceğini düşünmüyorum, kullananlardan duymadım. Ama bu olmayacağı anlamına gelmez tabii.

Geri
Yukarı