Ses ve Müziği ayırma

Aynen öyle. Açıkçası müziğin sözsüz olanını bulmak daha kısa sürer.
Onu bende düşündüm fakat bana verilecek parçalar bilindik değilmiş. Kreş için hazırlanacak çocuk şarkılarının sadece müziği kullanılacak.:)
@Berke Kan hocam ben üstüne ses eklemek istemiyorum. Sadece parçadan vokal sesi çıkartmak istiyorum. Dublajda az da olsa yabancı kişilerin sesi duyulur ama üstüne ses eklendiği için pek belli olmaz.:)

Parça ne? Dublajda hiç duymadım ben yabancı sesleri. Örnek programlardan ses ayarları ile oynamaya çalışın, yapacak bir şey yok.

Parça ne? Dublajda hiç duymadım ben yabancı sesleri. Örnek programlardan ses ayarları ile oynamaya çalışın, yapacak bir şey yok.
Parçalar daha gönderilmedi bana. Ben hazırlık olsun diye elimdeki parçaları denedim. Fakat vokal ses belli oluyor. Günümüzde pek belli olmuyor fakat bundan 3-4 yıl önce belli oluyordu dublajlarda.

Merhaba tekrar konuyu güncellemek gibi olmasın ama anlattığınız programdaki resimler silinmiş herhalde tekrar yüklemisiniz ? Bende ara planda çalan fon müziği ayırmak istiyorum bir şiir var yabancı dilde ama arkaa çalan müziği isityorum bunu nasıl yapabilirim acaba ?

Çok temiz bir şekilde ses alamazsın belli bir miktarda şarkıcının sesini duyarsın. Adobe Audition CS6 programından nasıl yapabileceğini göstereceğim. Resimdeki ayarları kendi açtığım şarkıya göre ayarladım. Sen de müziğe göre istediğin şekilde ayarlama yapabilirsin.
Şarkıyı programa atıyoruz (Wavefrom seçili olmalı). Ses dalgalarının hepsini seçiyoruz. Üst menüden Effects\Stereo Imagery\Center Channel Extractor' ü açıyoruz.
Kullandığım yöntemler:
Sadece şarkıcının sesini almak istiyorsan bu:
TFNkEXN.png

Sadece müziği almak istiyorsan da bu (Vokali iptal eder):
vBstLef.png

Eğer hala şarkıcının sesini ya da müziği duyuyorsan ikinci sekmedeki ayarları kurcalayabilirsin:
gh2k7rh.png

Merhaba tekrar konuyu güncellemek gibi olmasın ama anlattığınız programdaki Bende arka planda çalan fon müziği ayırmak istiyorum bir şiir var yabancı dilde ama arkaa çalan müziği isityorum bunu nasıl yapabilirim acaba ?

Merhaba tekrar konuyu güncellemek gibi olmasın ama anlattığınız programdaki resimler silinmiş herhalde tekrar yüklemisiniz ? Bende ara planda çalan fon müziği ayırmak istiyorum bir şiir var yabancı dilde ama arkaa çalan müziği isityorum bunu nasıl yapabilirim acaba ?

Merhaba tekrar konuyu güncellemek gibi olmasın ama anlattığınız programdaki Bende arka planda çalan fon müziği ayırmak istiyorum bir şiir var yabancı dilde ama arkaa çalan müziği isityorum bunu nasıl yapabilirim acaba ?

Ayrılmasını istediğiniz şarkı/müzik hangisi? Basit bir şeyse müzikal altyapı yeniden hazırlanabilir. En sağlıklı sonuç da bu olur kanaatimce.

Gönderin bir inceleyelim. Zahmetli bir şey ise kısıtlı zaman diliminde bir şey yapamam fakat basit bir şey ise yardımcı olabilirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim arka planda çalan müziği istiyorum buyrun videonun linki :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En beklemediğim tarzda geldi video. :D Sıfırdan bunu yapmak zor maalesef. Oturup günlerce uğraşmak gerekir. Video ile sesi ayırma noktasında ise zorlayıcı unsurlar var. Bomba patlaması, insan sesinin zaman zaman alçalıp yükselmesi ve frekans aralığının çalan müzikten çok farklı olmaması gibi. Üzgünüm ancak benim uzmanlık alanımdan çıkıyor konu. :)

En beklemediğim tarzda geldi video. :D Sıfırdan bunu yapmak zor maalesef. Oturup günlerce uğraşmak gerekir. Video ile sesi ayırma noktasında ise zorlayıcı unsurlar var. Bomba patlaması, insan sesinin zaman zaman alçalıp yükselmesi ve frekans aralığının çalan müzikten çok farklı olmaması gibi. Üzgünüm ancak benim uzmanlık alanımdan çıkıyor konu. :)

Doğrudur ne bileyim hoşuma gittide olsun yinede çok teşekkür ederim peki yapabilen biri tanıyormusunuz veya başka nasıl yapılabilir fikir olması açısından?

Yeni konular

Geri
Yukarı