Sesim güzel değil

Olay basit rap yapacaksan. Gereksizce ahlamalısın ve anlaşılmayan şekilde bir şeyler söyle ve efektleri tostçu mahmutun pul biber koyması gibi yağdır şarkının üzerine ve kelimelerde böyle 13 15 yaşındaki ergenlerin hayal ettiği hayatlar gibi olması lazım sonra geliyor milyonlar ayağına.

Yani bence yavaş yavaş sese ihtiyaç kalmıyor. Millet robot sesi ile ünlü oluyor. Nadir bir Rap dinleyicisi olarak bana sorarsanız sözlere sesten çok daha fazla önem veririm.

Autotune kullanmam kullananları sevmiyorum bir çoğu da bana göre kötü müzik yapıyor.Sesimi eğitmeyi deniyeceğim aslında rap e uygun tok bir sesim var ama bilmiyorum.Zaten pop starları kadar aesin önemi yok rap de.Yorumlarınız için teşekkürler.
İlerleyen yıllarda efektleri öğrenip kullanırsınız. Ayrıca şarkılarınızı duyabileceğimiz bir platform var ise dinlersek daha iyi eleştiri yapabiliriz.

Olay basit rap yapacaksan. Gereksizce ahlamalısın ve anlaşılmayan şekilde bir şeyler söyle ve efektleri tostçu mahmutun pul biber koyması gibi yağdır şarkının üzerine ve kelimelerde böyle 13 15 yaşındaki ergenlerin hayal ettiği hayatlar gibi olması lazım sonra geliyor milyonlar ayağına.
Hocam öyle işler yapıp sonra iş yaptım diyemem.Yapabilirsem yaparım yapamazsam bırakırım.Sorun değil.

Öncelikle bir güzel sanatlar lisesi öğrencisi olarak, kötü ses yoktur, eğitimsiz ses vardır. Asla bir altyapı olmadan kendi sesini dinleme yaşadığın detoneler seni soğutmaya yeter, bu alana yönelmek istiyorsan ya eğitim alacaksın ya da eğitim alacaksın.

Öncelikle bir güzel sanatlar lisesi öğrencisi olarak, kötü ses yoktur, eğitimsiz ses vardır. Asla bir altyapı olmadan kendi sesini dinleme yaşadığın detoneler seni soğutmaya yeter, bu alana yönelmek istiyorsan ya eğitim alacaksın ya da eğitim alacaksın.
Hocam bunu birkaç yerde daha duymuştum.Şam dersleri sesi güzelleştirir diye.Zaten müzik kulağım var.Az önce fl de kendi sesim le oyalanırken birşey farkettim.Bilmem belki normaldir.2 kere sözleri okudum.Sesimin bir yerinde hata vardı r ve p yi basıyordum.Tekrar 3-4 kez okudum sonra orayı düzelttim sesim bi anda güzelleşmiş gibi oldu.

Hocam bunu birkaç yerde daha duymuştum. Şam dersleri sesi güzelleştirir diye. Zaten müzik kulağım var. Az önce fl de kendi sesim le oyalanırken bir şey fark ettim. Bilmem belki normaldir. 2 kere sözleri okudum. Sesimin bir yerinde hata vardı R ve P yi basıyordum. Tekrar 3-4 kez okudum sonra orayı düzelttim sesim bir anda güzelleşmiş gibi oldu.

Tabii ki, benim branşım çello idi ancak solfej derslerinde ayrıntılı olarak gördük. Emin ol ki postür yani duruşun, nasıl nefes aldığın sesleri nasıl nefesle çıkardığın bile çok önemlidir. Müzik kulağım var diyorsan eğer emre yücelen gibi uzmanları YouTube üzerinden izleyerek dahi kendini kıvama getirebilirsin ancak birçok alıştığın şeyin dışına çıkacağın için uzun zaman alacak, birinin gözünün önünde büyümesini nasıl fark etmiyorsan aynı o şekilde sesin gitgide güzelleşecektir.

Tabii ki, benim branşım çello idi ancak solfej derslerinde ayrıntılı olarak gördük. Emin ol ki postür yani duruşun, nasıl nefes aldığın sesleri nasıl nefesle çıkardığın bile çok önemlidir. Müzik kulağım var diyorsan eğer emre yücelen gibi uzmanları YouTube üzerinden izleyerek dahi kendini kıvama getirebilirsin ancak birçok alıştığın şeyin dışına çıkacağın için uzun zaman alacak, birinin gözünün önünde büyümesini nasıl fark etmiyorsan aynı o şekilde sesin gitgide güzelleşecektir.
Teşekkürler bu güzel bilgiler için.Umarım sesim güzelleşir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı