Sesim ile mi video çekmeliyim sessiz mi?

ArdaReis00

Picopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
YouTube'da içerik üreticisi olmayı düşünüyorum Türkçe bir şekilde Apple ile alakalı konular yapacağım sessiz yapacağım ama sessiz videolar çok sıkıcı oluyor ve az izleniyor. Sesli de insanlar benim sesimle dalga geçer diye düşünüyorum 13 yaşında olduğum için sesim kalın sizce ne yapmalıyım?

Aklımdaki video konusu Apple Event'de gelebilecek 5 şey.

Son düzenleme:
YouTube'da içerik üreticisi olmayı düşünüyorum Türkçe bir şekilde Apple ile alakalı konular yapacağım sessiz yapacağım ama sessiz videolar çok sıkıcı oluyor ve az izleniyor. Sesli de insanlar benim sesimle dalga geçer diye düşünüyorum 13 yaşında olduğum için sesim kalın sizce ne yapmalıyım?

Utanıp utanmayacağına bağlı kanka.

Sizi aşağılamaya çalışmıyorum fakat 13 yaşında bir kullanıcı neden izlensin 20 25 yaşlarında insanlar varken.

Önemli bilgiler sunarsan kimse sesini umursamaz, dalga geçmez ama bu bazı kanallar gibi yok işte en güzel telefon iPhone yok işlemcisi çok iyi gibi kaba ve öznel bilgiler verirsen dalga geçebilirler.

İnceden ziyade seste bence diksiyon ve akıcılık da önemli. Diksiyonunun iyi olduğunu düşünüyorsan insanlar beni dinlerken sıkılmaz diyorsan sesli çekebilirsin. Ben borazan gibi sesi olup akıcı konuşamayan biri yerine sesi ince ama düzgün diksiyona sahip akıcı konuşabilen birini dinlemeyi daha çok isterim açıkçası. Ve tabi en önemlisi mikrofonun kötüyse bence sessiz yap. Çünkü ne kadar iyi konuşabilirsen konuş mikrofon kötüyse (dinlenemeyecek kadar kötüyse) insanın o videodan çıkası gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı