Sesim kalın ve çok az çıkıyor

therock89

Hectopat
Makaleler
1
17 yaşındayım. Sesim biraz kalın ve buna bağlı olarak çok az çıkıyor. Sınıfta ortalama ses tonunda konuşurken bile insanlar sesimi duymakta zorlanıyor. Sürekli hafif bağırarak konuşmak zorunda kalıyorum. Bu da yoruyor ve karşı taraf için pek hoş olmuyor. Sesimin daha net ve daha fazla çıkması için yapabileceğim bir şey var mıdır?

17 yaşındayım. Sesim biraz kalın ve buna bağlı olarak çok az çıkıyor. Sınıfta ortalama ses tonunda konuşurken bile insanlar sesimi duymakta zorlanıyor. Sürekli hafif bağırarak konuşmak zorunda kalıyorum. Bu da yoruyor ve karşı taraf için pek hoş olmuyor. Sesimin daha net ve daha fazla çıkması için yapabileceğim bir şey var mıdır?

14 yaşındayım, aynısını ben yaşıyorum sanırsam çok az bağırmaktan başka çare yok.

Ergenlik ve maske ile alakalı olabilir. Benim sesim de çok kalın olmamasına rağmen normal bir sesle konuştuğumda maske yüzünden anlaşılamayabiliyor. Sesinizi yükseltmeyi deneyin biraz.

Aynı sorunu bende yaşıyorum :c
Az bağıracaksınız hocam.
Örn:
selam değil SElam gibi (ses tonları bu şekilde olmalı)

Sabah yumurta akı iç tiksinmezsen, ses daha anlaşılır oluyor.

Geri
Yukarı