Sesimi nasıl kalınlaştırabilirim?

Metal müzikte brutal vokal denilen vokal tipini çok yaparsanız sesiniz ilginç bir kalınlık seviyesine ulaşabilir ama kesin değil. Ayrıca baya tuhaf çıkar sesiniz.

Ayrıca bunu yaparken sigara tüketmek ve vokal öncesi soğuk bir şeyler içmek de benzer bir şeyler yapar.

Sigara tek başına da sesi mahveder.

Yazdığım yöntemler normal bir kişi için kötü bir şey. O yüzden temiz diye belirttim. Vokal sonucu ne oluyor bakmak isterseniz Corey Taylor yazıp resimdeki kişinin konuşmasına bakın.

Dosya Ekleri

• MV5BZjc3OGRhMjQtZjJmMy00MTYxLTkyNTMtNjE3YjY3NDgzMGQ3XkEyXkFqcGdeQXVyMjUyNDk2ODc@._V1_.jpg
    MV5BZjc3OGRhMjQtZjJmMy00MTYxLTkyNTMtNjE3YjY3NDgzMGQ3XkEyXkFqcGdeQXVyMjUyNDk2ODc@._V1_.jpg
    194,9 KB · Görüntüleme: 28
Eğer küçük bir çocuk gibi ise sesin hala Puberfoni/Mutesyonel falsetto denen bilinçaltı durum sende mevcut olabilir. Bir gözat derim.
Mesela çığlık atarken zorlanıyor musun sesin kısılıyor mu? Ben yüksek sesle konuşamazdım.

Ses tonunda genler baya etkili. İki dedeminde sesleri kalın. Babamın ve amcalarımın da sesleri kalın. Dolayısıyla benim de kalın. Tabi tek neden bu değil. Yani bütün akrabalarınız ince sesli olsa bile sizin sesiniz kalın olabilir. Sadece genler biraz daha etkili.
Ergenlikte sesiniz kalınlaşabilir. Ama özel bir durum sarf etmeniz gerekmez.
Sigara evet kalınlaştırır ama kimse tavsiye etmez. Sesimi kalınlaştırayım derken mahvedebilirsiniz. O yüzden olduğu gibi kabul etmek gerekir bence.

Ses tonunda genler baya etkili. İki dedeminde sesleri kalın. Babamın ve amcalarımın da sesleri kalın. Dolayısıyla benim de kalın. Tabi tek neden bu değil. Yani bütün akrabalarınız ince sesli olsa bile sizin sesiniz kalın olabilir. Sadece genler biraz daha etkili.
Ergenlikte sesiniz kalınlaşabilir. Ama özel bir durum sarf etmeniz gerekmez.
Sigara evet kalınlaştırır ama kimse tavsiye etmez. Sesimi kalınlaştırayım derken mahvedebilirsiniz. O yüzden olduğu gibi kabul etmek gerekir bence.
Geç de kalınlaşabiliyor aslında. Bazı arkadaşlarımın 17 yaşında kalınlaşmıştı sesi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı