Sesli Konuşmalarda Bilgisayar Sesinin Karşıya Gitmesi Sorunu

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Skype, Curse gibi programlarla arkadaşlarımla konuşurken izlediğim videonun veya dinlediğim müziğin sesi gibi bilgisayardan çıkan sesler karşı tarafa gidiyor. Bunu nasıl engellerim?

Arkadaşlar öncelikle selamlar. Skype, Curse gibi programlarla arkadaşlarımla konuşurken izlediğim videonun veya dinlediğim müziğin sesi gibi bilgisayardan çıkan sesler karşı tarafa gidiyor. Bunu nasıl engellerim?
Hocam Ses ayarlarına gidin. Hoperlörü dinle varsa devre dışı bırakın mikrofonda. Varsayılan aygıtı hangisini kullanıyorsanız onu yapın. İnternette bu konu hakkında detaylı bilgi veren siteler var. Telefonda olmasam atardım. Araştırırsanız en fazla 10 dakikada bulursunuz.

Hocam ben zaten bu konuyu baya araştırdım. Fakat bulamadım. Mikrofonu dinle kapalı zaten. Herşey normal ayarlarda. Hiçbir anormallik gözükmüyor. Ayarları hiç değiştirmememe rağmen son 2 haftadır başıma geliyor. Öncesinde yoktu.

Hocam ben zaten bu konuyu baya araştırdım. Fakat bulamadım. Mikrofonu dinle kapalı zaten. Herşey normal ayarlarda. Hiçbir anormallik gözükmüyor. Ayarları hiç değiştirmememe rağmen son 2 haftadır başıma geliyor. Öncesinde yoktu.
Hocam kartta bildiğiniz donanımsal bir sorun yoksa ses kartı driverlarını tekrar kurun ve başka bir mikrofon deneyin bazı ses kartlarının kendi ses menüsü var. Eğer o menü varsa aynı ayarları oradanda yapın. Yoksa Windowsun ses menüsünde yanlış hatırlamıyorsam stereo sound adında antenli devre kartı görünümlü bir cihaz olacaktır. Onu devre dışı bırakın ve varsayılanı orada bulunan kendi mikrofonunuza getirin. Aynı şeyi hoperlörler içinde yapın. Son çare format. Bilgisayarın hızlıysa maximum 40dk da formatlarsın. :D Cevabı aradığın süreden kısa sürer.

Donanımsal bir sorun yok, mikrofonda da sorun yok. Ayarlar heryerde düzgün. Stereo karışımı onun ismi, oda kapalı. Format atarım atmasına da 200GB oyunu tekrar yükleyemem :ROFL::ROFL:. Driveri evde değilim şu an, eve geçince baştan kurup denerim.

Donanımsal bir sorun yok, mikrofonda da sorun yok. Ayarlar heryerde düzgün. Stereo karışımı onun ismi, oda kapalı. Format atarım atmasına da 200GB oyunu tekrar yükleyemem :ROFL::ROFL:. Driveri evde değilim şu an, eve geçince baştan kurup denerim.
Hocam diskiniz 2 ye bölümlü ise oyunları Windows olmayan kısma alın o zaman gerekmez. Bende 412 GB oyun var hepsi D:/ bölümünde bulunuyor sıkıntı çıkmıyor. Aklıma başka bir çözüm gelmiyor maalesef. 2. parti yazılımlarıyla taratın derdim ama genelde bu tarz yazılımlar reklam tuzağı oluyor.

Bende de hepsi D bölümünde. Yeniden yükledim driveri, şimdilik bir sorun yok. Zaten sütekli olmuyor. Bi oluyor bi olmuyor gibi gerçekleşiyor.

Zaten bir kere League Of Legends' in sesi gitti. Onun dışında hep youtube' un sesi gidiyor.

Bende de hepsi D bölümünde. Yeniden yükledim driveri, şimdilik bir sorun yok. Zaten sütekli olmuyor. Bi oluyor bi olmuyor gibi gerçekleşiyor.
Zaten bir kere League Of Legends' in sesi gitti. Onun dışında hep youtube' un sesi gidiyor.

O zaman sorun Windows 10 da olabilir. Windows 10 a geçtikten sonra benim bilgisayarın Wi-Fi driverlarında benzer bir sıkıntı oluyordu belirli aralıklarla sapıtıyorlar idi kurup kaldırmam gerekiyordu. Hatta buraya bir konu bile açmıştım ama hiç bir çözüm bulamadım. Hala sapıtıyor ay ay.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı