Sessiz güç kaynağı önerisi

MSaid5142

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, kısaca şu şekilde anlatayım: Nisan ayında yeni bir sistem topladım. Ancak kasadan rahatsız edici bir ses geliyordu. Kasadaki RGB fanları vs sökmek, HDD'yi çıkarmak gibi bu konuda bulabildiğim her şeyi denedim. Sonuç olarak sesin kaynağının Power Supply olduğunu anladım.

MSI B450M-A PRO Max anakart.
AMD Ryzen 5 2400G işlemci.
G.Skill Ripjaws 1x16 RAM.
Samsung 860 Evo 250GB SSD.
Seagate 1TB HDD.
Gametech GT-001 4x120mm Rainbow fanlı kasa.
Gametech GTP-600 RGB 600W 80 Plus Bronze Power Supply.

Sonuç olarak bu sistem için çok sessiz bir PSU arıyorum, yardımcı olabilir misiniz?
Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze Power Supply mesela bu PSU sistemime uyumlu mu?
Anakart ve işlemcinin pin sayısı önemliymiş galiba ancak konuya hakim değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Düzenleme: O sistem için 1000 TL gibi bir rakamı PSU'ya vermek isteyeceğinizi sanmıyorum. O yüzden Fiyat/Performans olarak bunu önerdim. Eğer paranız varsa tabi ki arkadaşların attığı daha mantıklı ama çok pahalı ve o sistem için gereksiz. (bence)

5Cidden böyle düzgün bir sisteme o kasa ve PSU hiç yakışmamış.

PSU'yu elden çıkarmaya bakacağım sanırsam. Sizce kasayı da satmalı mıyım?
Kasadan memnunum oysaki.
Yurtdışından alabilir misiniz?

Seasonic Prime Titanium önereceğim çünkü. En sessizi o olur zira fanless*.

*Fanı var, sadece load'a göre dönüyor.
Nereden alabileceğim konusunda cahilim biraz, bu ilk topladığım kasa.
Keşke baştan PSU'yu da araştırsaydım

550W yeterli olur mu bu sisteme, ileride RAM'e ekleme yapma ve harici ekran kartı alıp takma olasılığım var.

Son düzenleme:
PSU'yu elden çıkarmaya bakacağım sanırsam. Sizce kasayı da satmalı mıyım?
Kasadan memnunum oysaki.

Nereden alabileceğim konusunda cahilim biraz, yaşım 18 ve bu ilk topladığım kasa.
Keşke baştan PSU'yu da araştırsaydım.

550W yeterli olur mu bu sisteme, ileride RAM'e ekleme yapma ve harici ekran kartı alıp takma olasılığım var.

Yeterli olur, 2400G'ye takacağınız Max ekran karı 1660'dır. 400W bile tüketilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı