Sessiz ortamda bazen kulağım çınlıyor

Merhaba,

Öncelikle cinlamaya odaklanmamayi ögrenmeniz gerekiyor. Tabii bu zamanla olacak bir sey. Sessiz ortamlarda bulunuyorsaniz mümkünse arka planda radyo veya televizyon gibi cihazlari düsük seste acabilirsiniz. Böylece cinlama ile bas basa kalmamis olursunuz.

Ben önceden uyumaya calisirken telefondan hosuma giden sohbetleri, stand-up gösterilerini dinliyordum. Bu da cinlamaya odaklanmamami sagliyordu.

Sol kulağımda total işitme kaybı var ve tedavisi yok. Sessiz ortamda da bazen kulağım çınlıyor ve bu beni rahatsız ediyor, özellikle geceleri uyku sırasında oluyor. Ne yapabilirim?
Psikolojik bir sebep olabilir. Öncelikle rahat olun, ve kafaya takmayın. Biraz zaman oldu, benimde aynı sorunum vardı. Kendisiyle ilgilenmeyi kesince zamanla ortadan kaybolup gitti🙂

Merhaba,

Öncelikle cinlamaya odaklanmamayi ögrenmeniz gerekiyor. Tabii bu zamanla olacak bir şey. Sessiz ortamlarda bulunuyorsaniz mümkünse arka planda radyo veya televizyon gibi cihazlari düsük seste acabilirsiniz. Böylece cinlama ile bas basa kalmamis olursunuz.

Ben önceden uyumaya calisirken telefondan hosuma giden sohbetleri, stant-up gösterilerini dinliyordum. Bu da cinlamaya odaklanmamami sagliyordu.

Eğer çok rahatsız ederse streoid tedavisi gibj alternatifler var azaltıyor ama tam tedavi vermiyor ama bu da bir şeydir.

@reptile teşekkürler. En yakın zamanda dediklerini uygulamaya başlıyorum.
@XEfe.Bey öfke kontrolü dışında psikiyatrik bir sıkıntım yok hocam.
@RGB fanı hiç duymadım öyle bir tedaviyi.

Sakarya'da yaşıyorum izmitte var doktorlar özel uygulanıyor ben uygulamayı düşünüyorum ses biraz değişti gibi

Bu hastalıkta yenmenin tek yolu psikoloji psikolojin kötüyse sen bittin demektir.

@reptile teşekkürler. En yakın zamanda dediklerini uygulamaya başlıyorum.
@XEfe.Bey öfke kontrolü dışında psikiyatrik bir sıkıntım yok hocam.
@RGB fanı hiç duymadım öyle bir tedaviyi.
Belli bir süre sonra geçer hocam, stres yapmayın. Biliyorum çok can sıkıcı bir durum, fakat kafaya takmayı bırakınca ortadan kayboluyor. Şu anda şükürler olsun böyle bir sorunum yok.

Geri
Yukarı