Setup dosyalarını silersem uygulamalar silinir mi?

lord4res

Centipat
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda gereksiz yer kaplayan şeyleri silmek istiyorum fakat bilgisayarla aram pek iyi sayılmaz. Resimde de görüldüğü gibi indirilenler klasöründe anakartın, ekran kartının vb şeylerin güncellemeleri için kurulum dosyaları var. Ben eğer ki indirilenlerdeki şeyleri silersem ekran kartı sürücülerim anakart sürücülerim veya diğer uygulamalar silinir mi? Kurulumu tamamlanmış uygulamalar yine de silinir mi? Korkuyorum temizlemeye, bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    19,8 KB · Görüntüleme: 793
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda gereksiz yer kaplayan şeyleri silmek istiyorum fakat bilgisayarla aram pek iyi sayılmaz. Resimde de görüldüğü gibi indirilenler klasöründe anakartın, ekran kartının vb şeylerin güncellemeleri için kurulum dosyaları var. Ben eğer ki indirilenlerdeki şeyleri silersem ekran kartı sürücülerim anakart sürücülerim veya diğer uygulamalar silinir mi? Kurulumu tamamlanmış uygulamalar yine de silinir mi? Korkuyorum temizlemeye, bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Hayır hiç bir sıkıntı olmaz. Ama güvenemiyorum derseniz önerim mesela steam setup dosyasını silip normal bir şekilde steami açın. Siz de hiç bir sıkıntı olmadığını göreceksiniz. İyi günler.

Kurulumu tamamlanmış uygulamar silinmez fakat bu setupları yedeklemenizi öneririm. Bilgisayarda olmasa da Flash Bellek kullanabilirsiniz. Ne olur ne olmaz.

Kurulumu tamamlanmış uygulamar silinmez fakat bu setupları yedeklemenizi öneririm. Bilgisayarda olmasa da flash bellek kullanabilirsiniz. Ne olur ne olmaz.

Hocam zaten birçok program sürekli güncelleme alıyor gereksiz yere boş alan telef edecek aynı zamanda güncel sürücülerden de faydalanamayacak bu tarz programların dosyalarını PC veya yedekte tutmasına hiç gerek yok.

Tavsiyem silin bos yere yer kaplamasin cunku bir ise yaramiyorlar fakat uygulamayi silip tekrar yuklemek gerekirse isinize yarayabilir ama dedigim gibi tavsiye etmem.

Geri
Yukarı