Sevdiğim kız beni engelledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

261174

Hectopat
Konuya her şeyi en baştan anlatarak başlamak istiyorum. Ortaokul 5. sınıfa ilk başladığım zamanlar sınıfımda bir kızı görmüştüm ve ondan hoşlanmaya başlamıştım. Ortaokul hayatım boyunca o kıza açılacak cesareti hiçbir zaman bulamadım ve ortaokul hayatımın pek güzel geçtiğini söyleyemem benim için sıkıntılı durumlar olmuştu. Her neyse aradan yıllar geçti ve 2022 yılına geldiğimizde ben bu kızın Instagram hesabını bulup istek attım ve kabul etti. İlk başlar normal bir şekilde yazmaya başladım aynı şekilde o da yazıyordu. Günaydın, iyi geceler falan yazıyorduk birbirimize. Sonra ben bir hata yaptım ve arkadaşımın gazına gelip ona ortaokul 5. sınıftan beri hoşlandığımı söyledim ve normal olarak kız biraz hızlı oldu birbirimizi biraz daha tanıyalım ve şu an ilişki düşünmüyorum dedi. Bundan sonra ki 1 aylık süreçte ilişkimiz çok iyi geçti, bana dertlerini anlatacak kadar samimiyet oluşmuştu aramızda. Bir günün akşamında ben kıza çıkma teklifi ettim. O da ben seni üzerim falan dedi bende beni üz ama deneyelim dedim. Kız net bir cevap vermese de kullandığı kelimlerden belli oluyordu ikna olduğu ve o gün sevgili gibiydik ama ne oldu artık bilmiyorum yarın sabah oldu ve istemediğini söyledi bende bir günde fikrini neyin değiştirdiğini söyledim ve pek mantıklı bir açıklama yapamadı. Ardından ben tekrar bir hata yaparak kızı bir süre boyunca darladım neden diye sonra beni engelledi. Başkalarını sevmeyi denedim, onu unutmayı denedim ama başaramadım. Kız neredeyse her gün rüyalarıma giriyor. Ne yapmalıyım? Neden bir anda vazgeçmiş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Annen falan mı kızdı sana? Fazla agresifsin. Fark ettiysen kendi hatalarımın farkındayım okuma yazman varsa. Kendi kendine boş triplere girmişsin. Önceden de kendi içimi döktüğüm bir konu açtığımda senin gibi tipler tarafından klavye delikanlılığına uğradım. Keşke açmasaymışım. (Sağolsun mod arkadaşlar şahısın mesajını silmişler.)

Hiç sevmemiş ki vazgeçsin.
Şöyle bir düşündüm de gerçekten haklısınız hocam. Kendi yoluma bakmalıyım yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Annen falan mı kızdı sana? Fazla agresifsin. Fark ettiysen kendi hatalarımın farkındayım okuma yazman varsa. Kendi kendine boş triplere girmişsin. Önceden de kendi içimi döktüğüm bir konu açtığımda senin gibi tipler tarafından klavye delikanlılığına uğradım. Keşke açmasaymışım. (sağ olsun mod arkadaşlar şahısın mesajını silmişler.)

Şöyle bir düşündüm de gerçekten haklısınız hocam. Kendi yoluma bakmalıyım yapacak bir şey yok.

Annemin bana kızacağı yaşta değilim ancak dobra olduğum doğrudur.

Kendi hatalarının farkında olan birisini, geçmişteki hatalarını yüzüne vurarak etkileyemezsin çünkü geçmişinin getirdiklerini sindirebilmiş ve yoluna devam edebilen birisidir.

Mesajımın silindiği kısmından bu sefer sadece "Ne yapmalıyım? Neden bir anda vazgeçmiş olabilir?" sorularına cevap olan bir alıntının üzerine eklemeler yaparak son cevabımı vereyim madem.

Kendi hatalarının farkında olduğuna göre, ikinci soruna olan cevap bellidir. İlk soruna gelecek olursak: Herkesin söyleyeceği gibi kızı unutman gerek, ancak bunu nasıl yapacağını herkes söylemez.

Eski sevgilinizi veya sevdiğiniz kızı unuttuğunuz zaman, onun sosyal medyasına veya fotoğraflarına, mesajlarınıza bakmazsınız, aklınıza getirmezsiniz. Bu davranışlar onu unuttuğunuz anlamına gelir.

Çoğumuz o kişiyi unutmak için bu tarz davranışların hayata geçmesini bekleriz fakat bu aslında boş bir inanıştır. Sanılanın aksine, tam tersi şekilde, önce yukarıda saydığım davranışları uygulamak gerekir. "Fake it until you make it" kuralını duymuşsunuzdur, onunla biraz benzer. Tamamen unutana kadar unutmuş gibi davranın, aklınıza mesajları açıp okumak geldiğinde bunu yapmayı bırakın ve aklınızdan en kısa sürede çıkarmaya (bu da genelde aklınızı başka bir şeyle meşgul etmek olur) bakın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı