Sevdiğim kız beni küçük düşürdü

Benzeri fakat bir tık daha utanç vericisi benim de başıma geldi. Hatta 7 yaşımdan beri içimde bir yerlerde duran programlama düğmesine acil basış sebebim oldu. Bu programlama bilgilerini, bilgisayar mimarisini vs. öğrenme sebebim; sadece kızın beni çoğu kişiye rezil etmesi oldu. Kıza karşı içimdeki sevgi bir nefrete, bir hırsa dönüşmüştü bu olaydan sonra.

Bir uğraş bulman gerekli kendine. Benim küçüklüğümden beri içimde programlama ve işletim sistemlerine karşı hevesim vardı. Ben bu yolda ilerledim, ilerliyorum ve hayatımın sonuna kadar da nasipse ilerlemek istiyorum.

İçimdeki hırs ve heves, bu kızın beni rezil etmesi sayesinde ölmüyor. Canlı kalmasını istiyorum da zaten. Gece 2-3'lere kadar bilgisayar başında araştırmalar yapıyorum. İşletim sistemleri, bilgisayar mimarisi, 3D... Vücudum yorulmuş olabilir belki, konuşurken bazı kelimelerin geç yüklendiğini hissediyorum bazen.

Şimdi mi? Hahahah, kendisinin adını bile duyunca kahkaha atıyorum. O zamanki kendimden utanıyorum. Hal ve hareketlerimden utanıyorum.

İlk ilişkiler bence kesinlikle çok önemli. Ancak o yaş aralığında fazla kafanı takman gerekmiyor. Hatta bundan belki de bir iki yıl veya bir iki ay sonra bu durumu hatırlayıp neden üzüldüm ki diyeceksin

Ayrıca kendine daha çok değer vermelisin. "-evet ya ne yazık ki..." tarzı bir yaklaşıma üzülmek yerine böyle birine zaten ihtiyacın olmadığını anlaman gerekiyor. Ben okul yıllarım boyunca ortalama denecek biriydim. Popüler değildim hatta oldukça içine kapanık bir çocukluk geçirdim. Hedeflediğim şeyleri ve sevdiğim şeyleri insanlarla paylaşmaktan çekinirdim benimle alay ederler belki beni kabul etmezler diye. Sonra bir gün başkalarının benim hakkımda ne düşündüğünden çok kendim hakkında ne düşündüğümün önemli olduğunu fark ettim. Kendinle konuşmak ve davranış biçimlerini değerlendirmek gerçekten insana çok şey öğretiyor. Şu an 25 yaşındayım ve bir sevgilim yok. Gerçekten bendeki boşluğu bulup dolduracak birisiyle karşılana kadar da vaktimi ve ilgimi hak etmeyecek birine harcamak istemiyorum. (Bu gidişte evde kalacağım )

İhtilalde Fransa dahi bu kadar kalkınmadı reyis dua et sen o kötü kalpli kıza.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…