Sevdiğiniz kişi bir gün yanınızda olmayabilir

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gece CharmQuell isimli bir YouTuber'in bu paylaştığı videoya denk geldim. İzleyince de açıkçası hem üzüldüm hem de tüylerim ürperdi diyebilirim. Düşünsenize aşırı sevdiğiniz bir kişi var ve bir gün hayatta olmuyor. Buna benzer acıları hepimiz illaki yaşadık, yaşamayan yok. Hayatta her şey olabiliyor, her şeyin dört dörtlük gideceğinin bir garantisi de maalesef yok. Keşke her şey dört dörtlük yerinde gitse.

Sevdiğiniz kişinin ölmesinden ziyade de hayatınıza girmiş, etki bırakmış bir kişi düşünün. Bir süre sonra bakmışsınız belki o da olmayabiliyor. O kişiyi çok iyi tanıyorsunuz. Neden korktuğunu neye sevindiğini gibi şeyleri çok iyi biliyorsunuz ancak onunla yabancı kalınabiliyor küslük vs olması durumunda.

Düşünsenize bir sokaktan geçiyorsunuz ya da herhangi bir şeyle denk geliyorsunuz, o kişiyi anımsatıyor ancak bir bakmışsınız ki o kişi yanınızda yok. Ya ölmüş ya da ayrılmışsınız. Yaşanan bu anlık hissin ve etrafta oluşan kara bulutların acısının tarifi yok bence.

Bunu neden yazdığımı da bilmiyorum. Öylesine bir konu açmak istedim, derdi falan olan varsa konu içerisinde dökebilir. Bir kişiye çok bağlanmadan yola devam etmek lazım. Hayat iyi kötü devam ediyor, sağlıcakla kalın. Sevdiklerinizi kaybetmediğiniz bir dünya olması dileğiyle.

Son düzenleme:
CharmQuell'i 40 bin abonesi olduğundan beridir takip ediyorum ve YT Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir içerik yapıyor bana kalırsa. Her YT kullanıcısının takip etmesi gereken bir kanal olduğunu düşünüyorum. Üstelik yeni bir kanal olmasına rağmen oldukça iyi bir artışta, umarım kendisini bozmaz.

Ayrıca NatronAbi, Toprak Koç vb. kişileri de araştırmaya başladı şu son zamanlarda, insanların hayatlarını bizlerle onların iznini alarak paylaşması oldukça güzel ve etkileyici oluyor.

Düşünsenize bir sokaktan geçiyorsunuz ya da herhangi bir şeyle denk geliyorsunuz, o kişiyi anımsatıyor ancak bir bakmışsınız ki o kişi yanınızda yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Zaten bir gün yaşlandığınızda muhtemelen tanıdığınız çoğu kişi ölmüş olacak. Annen, baban, kardeşlerin, yeğenlerin, kuzenlerin, vs. ve şöyle bir geçmişe bakacaksın hepsi hayattayken neler yaptığınızı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Gece CharmQuell isimli bir YouTuber'in bu paylaştığı videoya denk geldim. İzleyince de açıkçası hem üzüldüm hem de tüylerim ürperdi diyebilirim. Düşünsenize aşırı sevdiğiniz bir kişi var ve bir gün hayatta olmuyor. Buna benzer acıları hepimiz illaki yaşadık, yaşamayan yok. Hayatta her şey olabiliyor, her şeyin dört dörtlük gideceğinin bir garantisi de maalesef yok. Keşke her şey dört dörtlük yerinde gitse.

Sevdiğiniz kişinin ölmesinden ziyade de hayatınıza girmiş, etki bırakmış bir kişi düşünün. Bir süre sonra bakmışsınız belki o da olmayabiliyor. O kişiyi çok iyi tanıyorsunuz. Neden korktuğunu neye sevindiğini gibi şeyleri çok iyi biliyorsunuz ancak onunla yabancı kalınabiliyor küslük vs olması durumunda.

Düşünsenize bir sokaktan geçiyorsunuz ya da herhangi bir şeyle denk geliyorsunuz, o kişiyi anımsatıyor ancak bir bakmışsınız ki o kişi yanınızda yok. Ya ölmüş ya da ayrılmışsınız. Yaşanan bu anlık hissin ve etrafta oluşan kara bulutların acısının tarifi yok bence.

Bunu neden yazdığımı da bilmiyorum. Öylesine bir konu açmak istedim, derdi falan olan varsa konu içerisinde dökebilir. Bir kişiye çok bağlanmadan yola devam etmek lazım. Hayat iyi kötü devam ediyor, sağlacakla kalın. Sevdiklerinizi kaybetmediğiniz bir dünya olması dileğiyle.

Hiçbir zaman yanımda olmadı ki.

Hocam kendisiyle öyle dertler yaşayanlar var ki. En başı sağlık problemleriyle boğuşanlar çeker ve bu kişiler çok ağır hastalıklara yakalanabiliyor. Bu bahsettiğim kişiler birakın elin kızını, oğlunu kendi ailesi tarafından terk ediliyor. Ne dertler var hocam. Yani, kendisinden başka birini dert edecek durumda olmayabiliyor. Her koyun kendi bacağından asıldığı, her şeyin çıkar üzerine kurulduğu bu dünyada "onun" veya "birisi" için üzülmek kadar saçma bir şey yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı