"Sevgililik" kavramı neden bu günlerde bayağı bir hâl aldı?

Agah gibi

Hectopat
Genelleme yapmayı pek etik bulmuyorum fakat yaşadığım yerin küçük olmasına rağmen bayağı ilişkiler, gecelik ve 1-2 ay kadar sürmeyecek, aşk adı altında kirletilen taze beden ve ruhları böyle görünce midem bulanıyor. Kendime soruyorum; "sevgililik, birinin maddi ve manevi ellerini özgürce tutup kirletmek bu kadar kolay mıydı? Yoksa aşk, hayran kaldığın bir ruhu yanında hissetmeye çalışmak, uzaktan göründüğü kadarıyla sevmek, tutamadığın ellerin ve öpemediğin dudağın hayalini kurmak değil miydi? Sahi aşk insanın birbirini tecrübe olarak görmesi miydi?". Yalan olmuş iğrenç bedenler elden ele geçerken, sayısı belli olmayan ve diğer aşk adı altında kirletilen bedenden kalan bir çift yalan dolu, kısa sürede bitecek ve elde kalan tek şeyin bayağı sözde tecrübeler olduğunu bilerek buna hasret duymak ve yaşamayı istemek sizce de utanç verici değil mi? Empati kurmak bu kadar zor muydu?

Evet yeni nesil böyle eskiden bir kişi 3 kişiden tek birisine nasip olurdu şimdi 3 kişi tadına bakıyor 1 kişiye kalıyor tek kişiye sadık kalmak bile dalga konusu bu devirde sizde devrine göre yaşayın bence yoksa üzülürsünüz.

Genelleme yapmayı pek etik bulmuyorum fakat yaşadığım yerin küçük olmasına rağmen bayağı ilişkiler, gecelik ve 1-2 ay kadar sürmeyecek, aşk adı altında kirletilen taze beden ve ruhları böyle görünce midem bulanıyor. Kendime soruyorum; "sevgililik, birinin maddi ve manevi ellerini özgürce tutup kirletmek bu kadar kolay mıydı? Yoksa aşk, hayran kaldığın bir ruhu yanında hissetmeye çalışmak, uzaktan göründüğü kadarıyla sevmek, tutamadığın ellerin ve öpemediğin dudağın hayalini kurmak değil miydi? Sahi aşk insanın birbirini tecrübe olarak görmesi miydi?". Yalan olmuş iğrenç bedenler elden ele geçerken, sayısı belli olmayan ve diğer aşk adı altında kirletilen bedenden kalan bir çift yalan dolu, kısa sürede bitecek ve elde kalan tek şeyin bayağı sözde tecrübeler olduğunu bilerek buna hasret duymak ve yaşamayı istemek sizce de utanç verici değil mi? Empati kurmak bu kadar zor muydu?
Hocam haklısınız inanırmısınız bilmem 7.sınıfta 3 tane kıza birden sarkan adam var.

He bunların böyle olmasının nedeni tiktok adamlar öpüşürken canlı yayın açıyo saçmalık. İnallah tiktok kapanır da biraz küçük çocuklar bile Tiktoktan saçma sapan şeyler izliyor. Umarım bu lanet biter aile ve sosyal ilişkiler bakanlığı Minecraft yerine bunlan uğraşşa çok güzel olur.

Aşk dediğin şey senin """" onun """" """"" ibaret. Prof. Dr. Ali Mehmet Celal Şengör.

Görüşüm ektedir, ancak görüşüne saygı duyuyorum ve bu konuda genele bakmamanı, senin gibi düşünen biriyle tanışmak için uğraşmanı tavsiye ederim. Basit bir mantıkla o kadını gece kulübünde değil de kütüphanede bulma olasılığın daha yüksek. Git oralara bak, tiktoka Instagram'a değil.

Celal Şengör'ün videosu vardı şimdi atmayayım siz bulun 😄 .
Aşk dediğin şey o kadar abartılmış ki. Senin benim gibileri üzülüyor bu yüzden işte.
Aşk, üremeni sağmak için beynin sana motivasyon sağlaması amacıyla salgıldağı birtakım hormonlardan ibaret.

Ben de nefret ediyorum sevgili olmanın bu kadar bayat bir şey haline gelmesine ama. Bu kadar büyütmeyin, siz de ayak uyudurun. Üzülürsünüz sonra.

Çünkü hep daha iyileri var. Türk kızı veya erkeği hiç fark etmez, aklı çıkara dayalı ilişkide olmasa bile karakterinde en ufak bozukluk olduğu zaman kendini başka insanlara kaptırması daha kolay oluyor. Bu yüzden sizi gerçekten sevdiğine inandığınız insana bile körü körüne güvenmeyin. Önceden sadece erkekler yapardı bunu, şimdi kızlar daha çok yapıyor. Bunun tam karşılığını veren O ile başlayıp U ile biten bir kelime var ama forum kuralları gereğince söyleyemiyorum. Türk insanı O U biraz.

Hocam haklısınız inanırmısınız bilmem 7.sınıfta 3 tane kıza birden sarkan adam var.

He bunların böyle olmasının nedeni tiktok adamlar öpüşürken canlı yayın açıyo saçmalık. İnallah tiktok kapanır da biraz küçük çocuklar bile Tiktoktan saçma sapan şeyler izliyor. Umarım bu lanet biter aile ve sosyal ilişkiler bakanlığı Minecraft yerine bunlan uğraşşa çok güzel olur.
Birde atık toplayıcılar var biraz ağır bir tabir oldu ama, Nerde kimin eski sevgilisi varsa gidip ona yanaşıyorlar.

Geri
Yukarı