Sevgiliniz yurtdışına yerleşmek istese ne yaparsınız?

Merhaba

Kız arkadaşım var, 1 ay oldu sevgili olalı ama 3 senedir tanıyoruz birbirimizi, arkadaşlıktan sevgililiğe dönüştü geçen 3 yıl sürede cok fazla konuşup takılmamıştık sonunda birlikteyiz kader bizi birleştirdi sonunda onu cok iyi biliyorum, ama sürekli yurtdışına (abd) gitmek istiyor haklıda hak veriyorum fırsatım olsa bende gitmek isterim, bazen ikimiz birlikte gidelim diyor, bazen ben ilk başvuru yapayım sonra sen gelirsin vs diyor, ama hayatın gerçeğine bakıyorum yabanci dil yok, ehliyet yok, maddi olarak gücüm yok, iki kardeşiz evimizi gelir giderlerini sağlayan tek ikimiziz, kız arkadaşımı seviyorum, ama hayatın gerçekliğinde kaybolup gidiyorum, onun tek gidişi zaman ilerledikçe beni yaralar ben gidemezsem ama kesin gidecek gibi duruyor, derdim şu şimdiden ayrılmak mı daha mantıklı sonrasında acı cekmemek için, yoksa onun başvuru yapıp onaylanmasını mı beklemek bilemiyorum, şunu cok iyi biliyorum ellerimin arasından gidip oraya yerleşirse ben gidemezsem kahrolurum, kafamın içinde cehennem var, kendisini çok sevdiğimden bu durumdan boğulmuş durumdayım, siz olsanız ne yaparsınız.?
Eğer kesin sen gidemiyorsan o gidiyorsa gitmeden ayrılın.

Yabancı dil halledilmeyecek bir şey değil, Kafanda çok büyütmüşsün. Amerika’da da çalışıp ailene para gönderebilirsin. Hayatının kurtuluşu olur belki. Neden bu kadar karamsar oldun?

Son cümlemi okumadın galiba? Bir şeyler elde etmek istiyorsan mutlaka çalışacaksın diyorum.

Sen git hemen verirler mi diyorum?
Doğru diyorsun hocam birşeyler elde etmek için çalışması lazım. Buraya yazmak yerine sevgilinizle oturup konuşun. zaten senin fikrini almadan böyle bişey yapıyorsa. Sana hiç değer vermemiştir. Kendi yoluna bakarsin. hersey Amerika değil aklını kullanan dünyanın her yerinde birşeyler yapabilir.

Ayrılmayı düşünme ayrıca bu kadar karamsar olma. Dil konusunda ise İngilizce öğrenilmeyecek bir dil anladığım kadarıyla bazı şeyleri gözünde büyütüyorsun fakat üstesinden gelebilirsin her şeyin. Benzer durumu bende yaşadım 2019'da Norveç'e dil okuluna gitmiştim kız arkadaşımda benzer duruma düşmüştü fakat beraber üstesinden geldik hala ilişkimiz devam ediyor. Her şey güven ve sadakattan oluşuyor eğer sen 3 yıl boyunca iyi tanıyabilmişsen arkadaşını bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ha imkanın varsa git orası ayrı mesele. Wat ile giden arkadaşım vardı gitti orada kaldı gelmedi bir daha.

Hesabınızda belli bir miktar para olmadan turistik amaçla bile Amerika'ya gidemiyorsunuz zaten. Her şeyi geçtim İngilizce öğrenmen gerekiyor. Bunu yurtdışına çıkacağım düşüncesiyle değil kendimi geliştireceğim düşüncesiyle yapman gerekiyor. Bir lisan bir insan eder sonuç olarak. Eğitimin yoksa bile turizm alanında çalışabilirsin. Çoğu 2 yıldızlı otel/hostel yarım yamalak İngilizce bilen mültecileri işe almak zorunda kalıyor. Sadece düzgün İngilizce ve insan ilişkilerinle asgari üzeri maaş + bahşiş kazanabilirsin. Tanışacağın insanlarla da önce Avrupa ülkelerini gezerek başlayabilirsin.

Hesabınızda belli bir miktar para olmadan turistik amaçla bile Amerika'ya gidemiyorsunuz zaten. Her şeyi geçtim İngilizce öğrenmen gerekiyor. Bunu yurtdışına çıkacağım düşüncesiyle değil kendimi geliştireceğim düşüncesiyle yapman gerekiyor. Bir lisan bir insan eder sonuç olarak. Eğitimin yoksa bile turizm alanında çalışabilirsin. Çoğu 2 yıldızlı otel/hostel yarım yamalak İngilizce bilen mültecileri işe almak zorunda kalıyor. Sadece düzgün İngilizce ve insan ilişkilerinle asgari üzeri maaş + bahşiş kazanabilirsin. Tanışacağın insanlarla da önce Avrupa ülkelerini gezerek başlayabilirsin.
Hesabımda ne kadar olması gerekiyor, TL' olarak 30K' kartlardan vs felan cıkar maxiumum, bir çok fedakarlığa hazırım, satıp maddi gelir elde edebileceğim ne var ise satıp gitmek için uğraşırım, şöyle diyim 30K' ile amerikaya gidilebilir mi, vize + bilet + otel işleri vs vs veya extradan olabilecek şeyler için?

Hesabımda ne kadar olması gerekiyor, TL' olarak 30K' kartlardan vs felan cıkar maxiumum, bir çok fedakarlığa hazırım, satıp maddi gelir elde edebileceğim ne var ise satıp gitmek için uğraşırım, şöyle diyim 30K' ile amerikaya gidilebilir mi, vize + bilet + otel işleri vs vs veya extradan olabilecek şeyler için?
200-300 bin en az

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı