Sevgiliniz yurtdışına yerleşmek istese ne yaparsınız?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba

Kız arkadaşım var, 1 ay oldu sevgili olalı ama 3 senedir tanıyoruz birbirimizi, arkadaşlıktan sevgililiğe dönüştü geçen 3 yıl sürede cok fazla konuşup takılmamıştık sonunda birlikteyiz kader bizi birleştirdi sonunda onu cok iyi biliyorum, ama sürekli yurtdışına (abd) gitmek istiyor haklıda hak veriyorum fırsatım olsa bende gitmek isterim, bazen ikimiz birlikte gidelim diyor, bazen ben ilk başvuru yapayım sonra sen gelirsin vs diyor, ama hayatın gerçeğine bakıyorum yabanci dil yok, ehliyet yok, maddi olarak gücüm yok, iki kardeşiz evimizi gelir giderlerini sağlayan tek ikimiziz, kız arkadaşımı seviyorum, ama hayatın gerçekliğinde kaybolup gidiyorum, onun tek gidişi zaman ilerledikçe beni yaralar ben gidemezsem ama kesin gidecek gibi duruyor, derdim şu şimdiden ayrılmak mı daha mantıklı sonrasında acı cekmemek için, yoksa onun başvuru yapıp onaylanmasını mı beklemek bilemiyorum, şunu cok iyi biliyorum ellerimin arasından gidip oraya yerleşirse ben gidemezsem kahrolurum, kafamın içinde cehennem var, kendisini çok sevdiğimden bu durumdan boğulmuş durumdayım, siz olsanız ne yaparsınız.?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Kız arkadaşım var, 1 ay oldu sevgili olalı ama 3 senedir tanıyoruz birbirimizi, arkadaşlıktan sevgililiğe dönüştü geçen 3 yıl sürede cok fazla konuşup takılmamıştık sonunda birlikteyiz kader bizi birleştirdi sonunda onu cok iyi biliyorum, ama sürekli yurtdışına (abd) gitmek istiyor haklıda hak veriyorum fırsatım olsa bende gitmek isterim, bazen ikimiz birlikte gidelim diyor, bazen ben ilk başvuru yapayım sonra sen gelirsin vs diyor, ama hayatın gerçeğine bakıyorum yabanci dil yok, ehliyet yok, maddi olarak gücüm yok, iki kardeşiz evimizi gelir giderlerini sağlayan tek ikimiziz, kız arkadaşımı seviyorum, ama hayatın gerçekliğinde kaybolup gidiyorum, onun tek gidişi zaman ilerledikçe beni yaralar ben gidemezsem ama kesin gidecek gibi duruyor, derdim şu şimdiden ayrılmak mı daha mantıklı sonrasında acı cekmemek için, yoksa onun başvuru yapıp onaylanmasını mı beklemek bilemiyorum, şunu cok iyi biliyorum ellerimin arasından gidip oraya yerleşirse ben gidemezsem kahrolurum, kafamın içinde cehennem var, kendisini çok sevdiğimden bu durumdan boğulmuş durumdayım, siz olsanız ne yaparsınız.?
Madem o kadar çok seviyorsun yabancı dil öğren kendini geliştir. Ehliyet işini orada halletmen lazım Türkiye'de alacağın ehliyet orada sadece 6 ay geçerli. (yanlış bilmiyorsam) Hemen kolaya kaçıp ayrılmayı düşünme.

Ama yine de işin çok zor. Eğer gerçekten birbirinizi seviyorsanız beraber atlatamayacağınız şey değil.

Benim de 2 yıllık bir ilişkim var. 1 Aylık ilişkin için bu kadar kaptırmamalısın kendini. Davul bile dengi dengine değildir bana göre. Benim de durumum çok yok fakat kız arkadaşım dünya zengini bir kız. Çok yıpranacağını düşünüyorsan kendinin. Gidene kadar kendini çok bağlamadan arkadaşlık et. Kendini yavaş yavaş çek o sırada. Merak etme onun yerine daha iyisi bir gün gelecek. Her zaman en iyisi bu kafasında olmamalısın. Ciddiye bağlama derim.

Ailene sorun oluşturmayacaksa mutlaka git.

Dili falan kafana takma. Öğrenmek
istedikten sonra bunlar halledilmeyecek şeyler değil. Hayatta bir şeyler başarmak istiyorsan mutlaka uğraş vermelisin.

Senin fikrini bile sormayip kendi gitmeye karar verdiylese zaten sende ona yol ver. Hayat 1 kişiden ibaret değil keyfine bak.
Ailene sorun oluşturmayacaksa mutlaka git.

Dili falan kafana takma. Öğrenmek
istedikten sonra bunlar halledilmeyecek şeyler değil. Hayatta bir şeyler başarmak istiyorsan mutlaka uğraş vermelisin.
Amerika önüne geçene oturma çalışma izni veriyor. çok basit söylüyorsunuz 🤣

Senin fikrini bile sormayip kendi gitmeye karar verdiylese zaten sende ona yol ver. Hayat 1 kişiden ibaret değil keyfine bak.

Amerika önüne geçene oturma çalışma izni veriyor. çok basit söylüyorsunuz 🤣
Son cümlemi okumadın galiba? Bir şeyler elde etmek istiyorsan mutlaka çalışacaksın diyorum.

Sen git hemen verirler mi diyorum?

Merhaba.

Kız arkadaşım var, 1 ay oldu sevgili olalı ama 3 senedir tanıyoruz birbirimizi, arkadaşlıktan sevgililiğe dönüştü geçen 3 yıl sürede cok fazla konuşup takılmamıştık sonunda birlikteyiz kader bizi birleştirdi sonunda onu cok iyi biliyorum, ama sürekli yurt dışına (ABD) gitmek istiyor haklıda hak veriyorum fırsatım olsa bende gitmek isterim, bazen ikimiz birlikte gidelim diyor, bazen ben ilk başvuru yapayım sonra sen gelirsin vs diyor, ama hayatın gerçeğine bakıyorum yabanci dil yok, ehliyet yok, maddi olarak gücüm yok, iki kardeşiz evimizi gelir giderlerini sağlayan tek ikimiziz, kız arkadaşımı seviyorum, ama hayatın gerçekliğinde kaybolup gidiyorum, onun tek gidişi zaman ilerledikçe beni yaralar ben gidemezsem ama kesin gidecek gibi duruyor, derdim şu şimdiden ayrılmak mı daha mantıklı sonrasında acı cekmemek için, yoksa onun başvuru yapıp onaylanmasını mı beklemek bilemiyorum, şunu cok iyi biliyorum ellerimin arasından gidip oraya yerleşirse ben gidemezsem kahrolurum, kafamın içinde cehennem var, kendisini çok sevdiğimden bu durumdan boğulmuş durumdayım, siz olsanız ne yaparsınız?

Eğer gerçekten seviyorsan iyiliğini düşün Türkiye'nin şartlarını hepimiz görüyoruz eline bir fırsat geçmiş bence anlayışlı karşılamalısın eğer gerçekten seviyorsa bir gün mutlaka seni yanında ister zaten.

Geri
Yukarı