Sevmediğiniz filmler veya dizilerin nedeni nedir?

Aynısını American Psycho için söyleyebilirim bomboş film ergen kitlenin abi bu adam sigma tam bennn diyip abartmaları sinirimi bozuyor.
Bomboş film değil fakat izleyici kitlesi bomboş evet. Filmde modern toplum içinde yalnızlaşan üst sınıf eleştiriliyor. Film boyunca Patrick Bateman'ın kafasında kurguladığı olayları görüyorsun. Christian Bale aşırı iyi olduğu için de oldukça keyifli bir filme dönüşüyor yani. Mükemmel diyemem ama bomboş demek falan gereksiz olur, sigma diyen kitleden farkın kalmaz.

Bomboş film değil fakat izleyici kitlesi bomboş evet. Filmde modern toplum içinde yalnızlaşan üst sınıf eleştiriliyor. Film boyunca Patrick Bateman'ın kafasında kurguladığı olayları görüyorsun. Christian Bale aşırı iyi olduğu için de oldukça keyifli bir filme dönüşüyor yani. Mükemmel diyemem ama bomboş demek falan gereksiz olur, sigma diyen kitleden farkın kalmaz.
Onu benim tilt olmama bağlayabiliriz bomboş gerçekten de abartı bir tabir. Belki de film sırf bu sigmacılar çok abarttığı için sevemedim bu sigma muhabbetlerinden sonra başlamıştım zaten oldum olası garip konularda dahi aykırı birisiyim kim neyi severse sevmem o yüzden bu konularda pek fikrimin sorulmaması gerekir😅

Film boyunca Patrick Bateman'ın kafasında kurguladığı olayları görüyorsun.
Bunu kesin şekilde izleyiciye vermiyor bu arada. Yaptıkları gerçek de olabilir. Evet, bazı sahneler abartı olduğu için kendi kafasında kurguladığını düşünüyoruz fakat dediğim gibi tam olarak bunu izleyiciye kanıtlamıyor.

Onu benim tilt olmama bağlayabiliriz bomboş gerçekten de abartı bir tabir. Belki de film sırf bu sigmacılar çok abarttığı için sevemedim bu sigma muhabbetlerinden sonra başlamıştım zaten oldum olası garip konularda dahi aykırı birisiyim kim neyi severse sevmem o yüzden bu konularda pek fikrimin sorulmaması gerekir😅
Ben de aşırı sevmiyorum. Her daim ortalama bir film olarak gördüm.

Benzeri fakat benim daha iyi bir film olarak gördüğüm The Filth filmini tavsiye ederim.

Bunu kesin şekilde izleyiciye vermiyor bu arada. Yaptıkları gerçek de olabilir. Evet, bazı sahneler abartı olduğu için kendi kafasında kurguladığını düşünüyoruz fakat dediğim gibi tam olarak bunu izleyiciye kanıtlamıyor.

Ben de aşırı sevmiyorum. Her daim ortalama bir film olarak gördüm.

Benzeri fakat benim daha iyi bir film olarak gördüğüm The Filth filmini tavsiye ederim.
Katılıyorum, kesinlikle kanıtlamıyor. Filmi güzel yapan da bu, izleyicinin kafasında soru işaretleri bırakması. Kendi açımdan abartı sahnelerin kanıt olarak sayılabileceğini düşünüyorum. Tüm filmi bu şekilde ele alınca da taşlar yerine oturuyor gibi.

Katılıyorum, kesinlikle kanıtlamıyor. Filmi güzel yapan da bu, izleyicinin kafasında soru işaretleri bırakması. Kendi açımdan abartı sahnelerin kanıt olarak sayılabileceğini düşünüyorum. Tüm filmi bu şekilde ele alınca da taşlar yerine oturuyor gibi.
Hocam onca uğraş arasında film izlemeye anca vakit ayırıyoruz onda da kafamızda soru işareti kalmasın bir zahmet😂

Fazla ayak altına düşünce tilt olma olayı bende de olabiliyor arada. Mesela ilk zamanlar Game of Thrones sırf çok popüler diye sinir olup izlememiştim. Sonra izleyince ilk sezonlarda neleri kaçırdığımı anlamıştım, yavaş yavaş aşıyor insan.

Hocam onca uğraş arasında film izlemeye anca vakit ayırıyoruz onda da kafamızda soru işareti kalmasın bir zahmet😂
Kişisel zevk hocam. Ben David Lynch filmlerini de aşırı seviyorum mesela. Film bittiğinde genelde %90 ne izledim ben diye kalırsın. Bu benim özel fantezim. Üstü kapalı hikaye anlatımını seviyorum.

Imdb'yi ciddiye alıp film seçtiğine göre sinema kültüründen oldukça uzak olduğunu söyleyebilirim ben de.
IMDb ye göre sectigimi kim söyledi 😅 O kadar çok film izledimki top 250 de olan bu 3 film bile benim için balondur,boş para israfıdır aksine fazla rağbet görmeyen ortalama üstü puan alan filmler bile bu filmlerin yanında başyapit kalır.Benim sinema kültüründen yakın veya uzak olmamda seni ilgilendiren bir durum değil maalesef :(

IMDb ye göre sectigimi kim söyledi 😅 O kadar çok film izledimki top 250 de olan bu 3 film bile benim için balondur,boş para israfıdır aksine fazla rağbet görmeyen ortalama üstü puan alan filmler bile bu filmlerin yanında başyapit kalır.Benim sinema kültüründen yakın veya uzak olmamda seni ilgilendiren bir durum değil maalesef :(
Bir filmin Top 250'de olması hiçbir şey göstermez. Bir filme balon diyeceksen açıklaman gerekiyor. Dune 2021 niye balon açıkla bakalım.

Bir Zamanlar Amerika: 3 saat 49 dakika uzunluğa sahip bir film. Bunun yarısı uzun uzun kamera bakışı ve kısa bir sohbeti veya olayı uzatmasından ibaret. Bir adamın çocukluk, gençlik ve yaşlılık anılarını, yaşantısını tek bir filme sığdırmak istemişler. Hikâye de öyle etkileyici değil. Sadece iyi bir işleyişe sahip. Düzgün bir kurgu ile 2-2:30 içinde anlatılabilecek bir hikâyeyi 4 saate yakın anlatmışlar. Sinematografik olarak mükemmel olsa da bu kadar uzatması filmi baltalıyor. Bağlanabileceğin filmi yarıda bırakasın geliyor.

Pan'ın Labirenti: Çoğu kişinin beğendiği, etkilendiği ve kimilerinin duygusal bulduğu bu filme ben hiç bağlanamadım. Anlatmak istediği son derece basitken neden filmde bu kadar karmaşıklığa ve dolambaçlı hikaye anlatımına girmişler bilmiyorum. Evet, anlatmak istediği şey güzel fakat bunu fantastik şekilde anlatmasını beğenmedim.

Er Ryan'ı Kurtarmak: Tek diyeceğim propaganda filmi olması. Kesinlikle abartılmış ve içi boş bir film.
Er Ryan'ı Kurtarmak filmi benim hoşuma gitmişti ama sevmeme nedeninizi gayet güzel yazmışsınız. Belki filmi biraz daha rahat bir şekilde çok anlam aramadan seyrederseniz sarabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı