Sevmediğiniz filmler veya dizilerin nedeni nedir?

ŞehriZade

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz gibi sebebi ile yazsanız daha iyi anlaşılırsınız ben başlıyorum.

Dune: Part One: Bayağı sıkıcı geldi bana dünyasını da beğenmedim 40 dakika bayağı sıkıla sıkıla izledim sonra da bıraktım.

Daybreak: Vallahi son bölümde bıraktım bayağı sıkıcı bir şey komik de değil bayağı vasat sıradan balon bir Netflix dizisi.

Élite: Çok bir şey dememe gerek var mı? Klasik Latin rahatlığında bir dizi hikaye de boru döşeme üstüne kurulmuş.

Jessica Jones: daha ilk bölümden Luke Cage ( galiba adı buydu ) bizim ana karakteri yatağa badana yapınca daha doğrusu 7.0 şiddetinde deprem yapıyordu badana demek bile hafif kalır. Neyse işte tüm seyir keyfim kaçmıştı gereksiz +18 sahneler böyle keyif kırıyor işte.

Solo Leveling: Ana karakter aşırı boş hissettirdi, şiddet tonu fena olmasa da hikayeyi anlamsız buldum. 3 bölüm izleyip bıraktım.

Requiem for a Dream: Aronofsky'nin çoğu işi gibi bunu da beğenmedim. Sürekli cinsellik ve uyuşturucuya bağlı anlatı tarzı çok rahatsız edici. Kamera kullanımını da sevmiyorum, çoğu zaman öğrenci projesi gibi hissettiriyor. Anlatılan hikayeyle aramda ufacık bir bağ oluşmadı fakat sonuna kadar izledim tabii ki. (Filmleri asla yarım bırakmam)

Drive: Son 20 yılın en abartılmış filmlerinden biri. Film boyunca Ryan Gosling'in bakışmalarına şahit oluyoruz. Dandik bir gangster kurgusu var, hiçbir şey oturaklı hissettirmiyor. Filmde kayda değer birkaç sahne var onlar da Ryan Gosling'in araba sürme sahneleri.

Drive: Son 20 yılın en abartılmış filmlerinden biri. Film boyunca Ryan Gosling'in bakışmalarına şahit oluyoruz. Dandik bir gangster kurgusu var, hiçbir şey oturaklı hissettirmiyor. Filmde kayda değer birkaç sahne var onlar da Ryan Gosling'in araba sürme sahneleri.
Aynısını American Psycho için söyleyebilirim bomboş film ergen kitlenin abi bu adam sigma tam bennn diyip abartmaları sinirimi bozuyor.

Vikings Valhalla neden bilmiyorum fakat İngiltere'ye çıktıktan sonra inanılmaz sıktı​

Neden böyle oldu bende anlamadım 😂
O seri ilk 4 sezon güzeldi sonrası kabak tadı veriyor devam etmeyeceksen daha da ilerlemeyi düşünme gerek yok.

Berserk (1997): Eski olması, atmosferi, ana karakteri hiç içine çekemedi beni.

Naruto serisi: Aşırı overrated buluyorum. Çok klişe bir hikayesi ve saçma sapan karakterleri var.

The Pursuit of Happyness: İzlerken çok fazla sıkıldım. Bir süre sonra kabak tadı verdi.

Solo Leveling: Mangası çok daha iyiydi. Animesi çok gereksiz abartılıyor.

Dune (2021)

İnterstallar (2014)

Parazit (2019)

imdb top 250 nin nerdeyse bütün filmlerini izlemiş biri olarak şu 3 film vasat ve zaman kaybıdır benim için.Filmin sonuna gelirsiniz ben bunun içinmi izledim,şair burda ne anlatmak istemiş gibi olursunuz.Genel yüksek oy aldı diye bende yüksek vericek değilim,bana kalırsa 7-7.5 puanlı 50 adet film vardır bu filmlerden güzel.

Dune (2021)

İnterstallar (2014)

Parazit (2019)

imdb top 250 nin nerdeyse bütün filmlerini izlemiş biri olarak şu 3 film vasat ve zaman kaybıdır benim için.Filmin sonuna gelirsiniz ben bunun içinmi izledim,şair burda ne anlatmak istemiş gibi olursunuz.Genel yüksek oy aldı diye bende yüksek vericek değilim,bana kalırsa 7-7.5 puanlı 50 adet film vardır bu filmlerden güzel.
Imdb'yi ciddiye alıp film seçtiğine göre sinema kültüründen oldukça uzak olduğunu söyleyebilirim ben de.

Bir Zamanlar Amerika: 3 saat 49 dakika uzunluğa sahip bir film. Bunun yarısı uzun uzun kamera bakışı ve kısa bir sohbeti veya olayı uzatmasından ibaret. Bir adamın çocukluk, gençlik ve yaşlılık anılarını, yaşantısını tek bir filme sığdırmak istemişler. Hikâye de öyle etkileyici değil. Sadece iyi bir işleyişe sahip. Düzgün bir kurgu ile 2-2:30 içinde anlatılabilecek bir hikâyeyi 4 saate yakın anlatmışlar. Sinematografik olarak mükemmel olsa da bu kadar uzatması filmi baltalıyor. Bağlanabileceğin filmi yarıda bırakasın geliyor.

Pan'ın Labirenti: Çoğu kişinin beğendiği, etkilendiği ve kimilerinin duygusal bulduğu bu filme ben hiç bağlanamadım. Anlatmak istediği son derece basitken neden filmde bu kadar karmaşıklığa ve dolambaçlı hikaye anlatımına girmişler bilmiyorum. Evet, anlatmak istediği şey güzel fakat bunu fantastik şekilde anlatmasını beğenmedim.

Er Ryan'ı Kurtarmak: Tek diyeceğim propaganda filmi olması. Kesinlikle abartılmış ve içi boş bir film.

Yeni konular

Geri
Yukarı