Sevmek ve severken önüne çıkan engeller

195643

Hectopat
Daha fazla  
Herkes soruyor seviyor musun gerçekten diye. Hepsine aynı cevabı vermekten sıkıldım artık ama nafile 40 yıl 40 gece daha sorsalar sıkılmam üşenmem aynı cevabı veririm. Ben duygularımı nasıl anlatacağımı düşünürken bir de köstek olanlar çıkıyor. Onlara da canım sıkılıyor ama yine nafile. Geçicidir diyorlar bazıları. Onlara da cevabım net. 1 saniye düşünmüyorum ama bıkmıyorlar. Ben yine söyleyip duruyorum ama nafile vazgeçiremiyorlar beni. Zaten daha kaç kişi bilmiyor mevzuyu. Bir de o var ona nasıl anlatacagım? anlatsam nasıl karşılık alacagım. O iyi cevap verdi. Bilmeyenlere karşı çıkanlara aradaki yaş farkını nasıl açıklayacağım? Hadi hepsi bitti. Bu yorgunluğu nasıl üstümden atma fırsatı bulacagım? Onu mutlu etmeye çalışırken. Kafamın içinde yangın var. Bütün bunlara değer mi diye düşünmüyorum ama çünkü seviyorum. kısa net 'Seni seviyorum' ama o kadar dert var ki düşünme yeteneğimi bile kayıp etmiş olabilirim. Beni dinleyenler soruyordur. nasıl yazdın diye. Yazmadım ki az önce aralarında Allah bilir kaç yaş fark olan bir kadına sevgisinden yanıp tutuşan bir adamı dinlediniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplumun tutumu çok yanlış. Kadınlar kendilerinden 10 yaş büyük adamla ilişki kurabilir ama erkekler kendinden büyük birisi ile birlikte olamaz. Öncelikle bu yanlış tutumdan vazgeçmesi lazımdır toplumun. Yoksa seven adamın başına bela olur millet.

Sana tavsiyem sadece ana fikre odaklanman. Gerçekten seviyorsan her zahmete değecektir, çünkü bir daha aynı hissedememe, hatta yakınından bile geçemeyebilirsin. Toplum önyargısından ziyade karşındakinin tutumu daha önemli olacaktır, eğer o da senin kadar istekli olursa inanın bana hayalinize bile gelmeyecek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Ben gelemedim oradan biliyorum :).

Ya bırak bu ayakları, her seven-aşık olan insan çok sevdiğini zanneder. Asıl sevgiyi, o sevdiğin kişi senden uzakta olduğu zaman da devam ettirebiliyorsan o zaman gerçekten sevmişsin demektir.

''Gözden ırak olan gönülden de ırak olur'' diye bir söz vardır. Bizzat yaşadığımdan biliyorum. Sevdiğim o kızı gözümden ırak olduğunda sevmediğimi anladım. Sonra tekrar karşılaştık ve onu aslında hiç sevmediğimi anladım.

Kendinden büyük birine aşık olmak farklı bir durum. Bilgim yok. Ama tahmini olarak konuşursam; bu yanlış bir durum bence, sen de bir süre sonra bunun yanlış olduğunu anlayacaksın.

Git akranlarına aşık ol dostum. :)

Ya bırak bu ayakları, her seven-aşık olan insan çok sevdiğini zanneder. Asıl sevgiyi, o sevdiğin kişi senden uzakta olduğu zaman da devam ettirebiliyorsan o zaman gerçekten sevmişsin demektir.

''Gözden ırak olan gönülden de ırak olur'' diye bir söz vardır. Bizzat yaşadığımdan biliyorum. Sevdiğim o kızı gözümden ırak olduğunda sevmediğimi anladım. Sonra tekrar karşılaştık ve onu aslında hiç sevmediğimi anladım.

Kendinden büyük birine aşık olmak farklı bir durum. Bilgim yok. Ama tahmini olarak konuşursam; bu yanlış bir durum bence, sen de bir süre sonra bunun yanlış olduğunu anlayacaksın.

Git akranlarına aşık ol dostum. :)
efendim o sizin görüşünüzdür. sevgi belirli sebepler ile olur. aşk karşılıksızdır. ben buna inanıyorum.

Kanka ben eğitim psikolojisine giren hocayla çıkmıştım. Felsefe'deyken seçmeli alıyorduk. Sıkıntı olmaz yani. Ak git sen. :D
hocam keşke öyle olsa. akıcam ama karşı taraf terslerse çok fena olur ondan korkuyorum.

Sana tavsiyem sadece ana fikre odaklanman. Gerçekten seviyorsan her zahmete değecektir, çünkü bir daha aynı hissedememe, hatta yakınından bile geçemeyebilirsin. Toplum önyargısından ziyade karşındakinin tutumu daha önemli olacaktır, eğer o da senin kadar istekli olursa inanın bana hayalinize bile gelmeyecek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Ben gelemedim oradan biliyorum :).
sağolasın. keşke sizde üstesinden gelebilseydiniz.

Toplumun tutumu çok yanlış. Kadınlar kendilerinden 10 yaş büyük adamla ilişki kurabilir ama erkekler kendinden büyük birisi ile birlikte olamaz. Öncelikle bu yanlış tutumdan vazgeçmesi lazımdır toplumun. Yoksa seven adamın başına bela olur millet.
sonuna kadar katılıyorum. bu arada yaş farkı 17 miş. keşke hesaplamasaydım iyice piskolojim bozuldu.

Anlıyorum ama konuşamıyorum.:aşk:
benim de durumum farksız zaten. yine de sağol.

Sizi o kadar iyi anliyorum ki :)
bende kendimi hiç anlayamıyorum. daha 6 7 ay öncesine kadar dağdaydım ben ya. elim de tüfek vardı. istanbulda ailemin yanına döndüm. mahvoldum. odun ida gitti. kafası bi karış havada ida geldi. şu okul bitsin. doğuya geri dönücem. 1 buçuk sene sonra rahatlayacağım.

arkadaşlar çözüm verebilecek var mıdır acaba? yoksa okul bitene kadar idare et sonra da bas git sınıra mı dersiniz. veya bizim yazlığa sakarya ya da yerleşebilirim. bilmiyorum. şu yaş farkı mahvetti beni. 5 günü devirdim. uykum var. tam dalıcam uykuya dertler aklıma geliyor. ne uyku kalıyor. ne bişey.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı