Seyyarlara yasak gelmeli

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
İyice Hindistan'a döndük yahu. Adam kafasına göre kira mira vermeden takılıyor. Kira giderin yoksa bari hizmet verdiğin tezgahı nasıl daha hijyenik hale getiririm diye uğraş. Tahta tezgah kullanıyorsun tamam da çiğ eti üstünde doğruyorsun sonra da hiç temizlemeden üstünde salata için domates soğan yeşillik doğruyorsun. YouTube'da yaygınlaşan bazı sözde gurmeler de bu tarz seyyarları öve öve bitiremiyor. Neymiş çok iyi insanmış neymiş ailesini geçindiriyormuş.

İyice Hindistan'a döndük yahu. Adam kafasına göre kira mira vermeden takılıyor. Kira giderin yoksa bari hizmet verdiğin tezgahı nasıl daha hijyenik hale getiririm diye uğraş. Tahta tezgah kullanıyorsun tamam da çiğ eti üstünde doğruyorsun sonra da hiç temizlemeden üstünde salata için domates soğan yeşillik doğruyorsun. YouTube'da yaygınlaşan bazı sözde gurmeler de bu tarz seyyarları öve öve bitiremiyor. Neymiş çok iyi insanmış neymiş ailesini geçindiriyormuş.
Yasaklanmadan ziyade hijyen denetimi yapılsa daha iyi olur.

Bir yandan katılıyorum bir yandan katılmıyorum hocam söylediklerinize. Seyyarların bir denetime tabii olmasından yanayım bende. Fakat ufak izinlerle herkes her yerde istediği tezgahı açabilmeli. Hijyen açısından şahsen ben tercih etmiyorum. Size de bunu tavsiye ederim.

Sevmiyorsan yeme dostum. Onlarda isterdi dükkanının olmasını ve resmi bir işletme sahibi olmayı durumları yokki olamıyorlar ama dilenmeyip sonuna kadar çalışıyorlar.

Hocam piyasa şartları seyyar satıcıların çoğalmasını sağlar. Kaldı ki seyyar satıcılık zaten yasak.
Senin de fark ettiğin üzere seyyar satıcılığı yasaklamak çözüm sağlamıyor.
Çözümün tek yolu ekonominin düzelmesidir.

Kimse isteyerek seyyar satıcı olmaz. Seyyar satıcılığa kişi değil, şartlar karar verir.

Hijyen konusunu çözseler gerisi mühim değil aslında. Gerçi sokağın ortasında olan bir şey ne kadar hijyenik kalabilir o da ayrı bir konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı