Çözüldü SFC /scannow hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anıll

Kilopat
Yönetici olarak CMD açıp sfc /scannow komutunu yazdığımda %23'de iken aşağıdaki hatayı veriyor. Güvenli mod üzerinden ve normal olarak denedim.
Windows resource protection could not perform the requested operation.

Çözüm
Tamamdır umarım işe yarar.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yaz sonra y/n kısmına y yazıp enter bas ve yeniden başlat. O bittikten sonra yeniden dene. Olmazsa ekran kartı driverlarını DDU ile silip güncellemeyi deneyebilirsin işe yarıyormuş sanırım okuduğuma göre.
Çok önyüklemeli yapılandırmalarda Windows onarım diskine yönelik SFC /scannow talimatları | Dell Turkey buraya bakın bir de ama sfc /scannow/offbootdir=d: /offwindir=d:\windows şu komutu girerken D yerine işletim sisteminiz hangisindeyse o harfi girin.
Sistemi güvenli modda başlatıp SFC yapmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa DISM uygulayıp ardından SFC uygulayabilirsiniz.

Sistemi güvenli modda başlatıp SFC yapmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa DISM uygulayıp ardından SFC uygulayabilirsiniz.

Güvenli mod üzerinden denedim fakat yine aynı hatayı verdi. DISM komutlarını da uyguladım.

İlk başta olmamıştı adam diyince mi oldu anlamadım? Yönetici olarak başlattığın halde olmamıştı adam dedi bir anda oluverdi Allah Allah yav.
Neden çözüldü olarak işaretlendi anlamadım. Ben işaretlemedim. Rapor ettim az önce.
Son adım hariç hepsini denedim fakat hala aynı hatayı alıyorum.

sfc /scannow tamamlanmıyor burayı dene birde istersen Türkçe atıyorum bu sefer.
1628267780092.png

"SFCDisable" girdisi bende yok maalesef. USB'ye ISO yazdırdım sorun giderici ile deneyeceğim birde.

Tamamdır umarım işe yarar.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yaz sonra y/n kısmına y yazıp enter bas ve yeniden başlat. O bittikten sonra yeniden dene. Olmazsa ekran kartı driverlarını DDU ile silip güncellemeyi deneyebilirsin işe yarıyormuş sanırım okuduğuma göre.
Çok önyüklemeli yapılandırmalarda Windows onarım diskine yönelik SFC /scannow talimatları | Dell Turkey buraya bakın bir de ama sfc /scannow/offbootdir=d: /offwindir=d:\windows şu komutu girerken D yerine işletim sisteminiz hangisindeyse o harfi girin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı