SFC scannow sonuçları nasıl olmalı?

Bu konu hakkında aşağıdaki detaylı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Hocam gönderdiğiniz linke baktım. Fakat bu komut büyük harflemi yoksa küçük harflemi yazılacak onu tam anlayamadim. En doğru şekilde nasıl yazılacağını gösterir misiniz acaba? Bunlar dışında da merak ettiğim şu; acaba elektrik kesinitisi sistem dosyalarına zarar veriyor mu?

Orayı anlamadıysanız benim hazırladığım ve elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştığım bu yazıya bakabilirsiniz.

Orayı anlamadıysanız benim hazırladığım ve elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştığım bu yazıya bakabilirsiniz.

Hocam aslında anladım fakat, makalenin sonunda bir kullanıcı bu komutu büyük harflerle yazmış ama normalde küçük yazılması gerekmiyor mu? Bir de şunu merak ediyorum; eğer hasarlı bir dosya tespit edemezse başka bir işlem yapmama gerek var mı acaba?

SFC /scannow veya SFC /scannow yazmalısınız.

Peki Akil hocama sorduğum gibi elektrik kesintisinden sonra sistem dosyaları hasar görür mü acaba? Bu ara bazen sistemi açtığımda internetin kablo ile bağlı olduğunu gösteren işaret gözükmeyebiliyor. Bunlar haricinde görev çubuğundaki arama yeri çalışmayabiliyor ve ayarlardan Windows Update bölümü açılmayabiliyor. Bunları restart atarak veya bir sonraki açmada çözebiliyorum. Fakat kökten nasıl kurtulurum bilemedim. Sanırım yeni bir Update beklemekten başka çarem yok hocam.

Sistem dosyaları zarar görebilir. O an üzerine yazma gerçekleştirilirse biraz hasar alabilir fakat bunları SFC ve DISM komutları ile hallediyoruz.

Sistem dosyaları zarar görebilir. O an üzerine yazma gerçekleştirilirse biraz hasar alabilir fakat bunları SFC ve DISM komutları ile hallediyoruz.

Peki ben bunları komut istemi üzerinden yazacağım SFC /scannow komutu ile 100% halledebilir miyim? Yoksa yeni bir fix Update mi beklemeliyim sizce?

Son düzenleme:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Kodlarını sırasıyla girerek neredeyse tüm hataları halledersiniz. SFC /scannow ile birlikte kullanırsınız.

Geri
Yukarı