sfc /scannow "Windows Resource Protection could not perform the requested operation" Hatası

Delimafya

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma virüs bulaştı. Bundan dolayı bilgisayarı dosyalarımı sakla seçeneği ile sadece sürücün olduğu diski silecektim ama "Windows bir sorunla karşılaştı. Hiçbir şey değiştirilmedi" gibi bir hata alıyorum, onun için sfc /scannow komutunu denedim onda da şöyle bir hata çıkıyor: "Windows Resource Protection could not perform the requested operation". %39'da hep böyle oluyor anlayamadım.

Bu komutu girin. Bittikten sonra sistemi yeniden başlatın ve tekrar deneyin:
Kod:
dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth
Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda.

Tabi en önemlisi önce zararlıları temizleyin. Bilindik kaliteli bir antivirüs kurup tam taratın.
Antimalware avira not32 ksypersky gibilerini sil sil dene ile yaptım bulamıyorlar ama sabahleyin malware hacktools diye bir şey bulmuştu

Böyle dosyalar açılıyor dosyaların arasında bilmem illegal birşey vardı site üstüne worldpad dosyası açıyordu şuan açmıyor.Görev yöneticisinden bir şeyleri etkisiz hale getirdim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    257,5 KB · Görüntüleme: 421
  • f.png
    f.png
    256,8 KB · Görüntüleme: 405
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı