SFX PSU ATX PSU gibi kullanılabilir mi?

taylangdn

Centipat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Arkadaşlar elimde Cooler Master V650 Watt 80+ Gold var ve yeni ATX PC dizdim. Bunu ATX kasamda kullanmak istiyorum fakat kullanabilir miyim onu bilmiyorum. Yani ATX'den ne farkı vardır, boyut ve kablo boyutu dışında? Bu arada kablosu da kısa ve bileşenlere yetişmiyor, uzatma kablo (sleeved) alıp kullanacağım eğer bir fark yok ise.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar elimde Cooler Master V650 Watt 80+ Gold var ve yeni ATX PC dizdim. Bunu ATX kasamda kullanmak istiyorum fakat kullanabilir miyim onu bilmiyorum. Yani ATX'den ne farkı vardır, boyut ve kablo boyutu dışında? Bu arada kablosu da kısa ve bileşenlere yetişmiyor, uzatma kablo (sleeved) alıp kullanacağım eğer bir fark yok ise.

Kasana küçük gelecektir, eğer aparatın varsa da sıkıntı çıkarmaz, kablo güçleri aynı zaten.

Anladım. Asıl endişem soğutma kısmında, fanı küçük olduğu için ATX sistemin enerji çekiminde oluşan ısıyı soğutabilecek mi kısmı.

Fanı küçük ancak SFX PSU'lar senin kullanacağından çok daha küçük ve çok daha az hava alabilecek alanlara koyuluyor sıkıntı çıkarmaz o konuda, çok endişeliysen kasanı biraz daha yukarıda tutmaya çalış.

Geri
Yukarı