SGK genel sağlık sigortası borcu geldi

Atill00

Hectopat
Merhaba. Evime SGK'den SGK sağlık sigorta kağıdı geldi 2750TL prim borcu vs bahsediyor pek anlamadım öğrenciyim açık öğretim üniversite okuyorum. Nasıl bu borçtan muaf olabilirim?

Şöyle ben lisede okuduğum zamanlar da da borç gözüküyor
Açık liseyse sayılmıyor olabilir, 18 yaşına girdiğin aylarda normal lisedeysen borç çıkabilir ama o dönem için öğrenci olduğunu belgelersen en azından o dönemi silerler.

Ek olarak yazın işe girdim o zaman da borç gözüküyor
Ya sigorta yapmamışlar ya da yaptılarsa bile senin belgelemeni istiyorlardır sistemde görünmediyse. SGK'ya lisede olduğun dönem için okuduğunu gösterecek bir kağıt ve yaz dönemi için sigortan yatırılmışsa onun e-devletten dökümanını alıp götürebilirsin.

2012'de bu kanun çıktığında hem Eskişehir'de öğrenciydim hem bizim şirketimizde sigorta girişim vardı. Buna rağmen ilk dönem borç olduğunu görünce sadece öğrenci belgemi götürüp SGK'dan borcu sildirdim.

Son düzenleme:
Açık liseyse sayılmıyor olabilir, 18 yaşına girdiğin aylarda normal lisedeysen borç çıkabilir ama o dönem için öğrenci olduğunu belgelersen en azından o dönemi silerler.

Ya sigorta yapmamışlar ya da yaptılarsa bile senin belgelemeni istiyorlardır sistemde görünmediyse. SGK'ya lisede olduğun dönem okuduğunu gösterecek bir kağıt ve yaz dönemi için sigortan yatırılmışsa onun e-Devlet'ten dokümanını alıp götürebilirsin.

2012'de bu kanun çıktığında hem Eskişehir'de öğrenciydim hem bizim şirketimizde sigorta girişim vardı. Buna rağmen ilk dönem borç olduğunu görünce sadece öğrenci belgemi götürüp SGK'den borcu sildirdim.

Ocak ayında doğduğum için lisedeyken 18 yaşındaydım ve lisem örgün öğretim idi
Şimdi bana SGK hangi belgeler lazım
Lise öğrenci belgem yok ama diploma olur muı
AÖF öğrenci belgesini çıkarayım mı
Ek olarak e-Devlet'ten yaz tatilinde çalıştığım SSK gözüküyor

Geri
Yukarı