Sgrmbroker.exe nedir?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben bunun madenci virüsü olduğunu duydum ama Windows programı diyen de var. Ne tam olarak bu? 3 kere temiz kurulum attım HDD'yi de komple sildim. Chrome çerezlerini de temizledim. Hala virüs olma ihtimali var mı? Modemden virüs geçebilir mi? Microsoft hesabı açmadım buluttan geçemez.

Modem üzerinden diğer cihazlara veri aktarımı olduğu için virüs yayılabilir fakat açık bir port kanalı olması lazım tabii ki bu mining malware bunu yapabiliyor mu bir bilgim yok. Depolamayı silmeniz kesin çözüm değildir zararlı yazılımın nasıl kodlandığına bağlı yani yazılım bilgisayara girdiği zaman işlemci veri yazdığı için işlemci ve diğer bileşenlere de bulaşabilir, fakat ben silindiğini düşünüyorum Yine'de emin olmak için MW ve Kaspersky ile taratmanızda fayda var.

Edit: Sgrmbroker.exe %100 garanti verebileceğim bir şey değil virüs olma ihtimali var.

Son düzenleme:
Bende'de arkada çalışıyor, bu bir windows modulu olarak biliyorum.
1675095546264.png

Öncelikle Görev Yöneticisi'nden, dosya adından zararlı tespiti yapılmaz.

Teoride "System Guard Çalışma Zamanı İzleyicisi Aracısı Hizmeti" olarak gözüküyor. Bir sistem işlemi. Sadece isime bakarak kesin bir kanıya varamayız. Şüpheniz varsa yüklü anti-virüs sağlayıcısında önce veritabanını güncelleyin akabinde tam tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı