Shadow of the Tomb Raider DXGI_ERROR_DEVICE_RESET

Altairr

Hectopat
Shadow of the Tomb Raider oyununu oynarken bugün iki defa bu hatayı aldım ve oyundan attı. Ekran kartım RX 5600 XT. Sürücüsü en güncel olan 22.2.1. İşletim sistemi Windows 11 ve güncel. Benzer hatayı alan var mı? Bir önceki ekran kartı sürücüsüne dönmeme gerek var mı sizce?

20220205_163938.jpg

Shadow of the Tomb Raider oyununu oynarken bugün iki defa bu hatayı aldım ve oyundan attı. Ekran kartım RX 5600 XT. Sürücüsü en güncel olan 22.2.1. işletim sistemi Windows 11 ve güncel. Benzer hatayı alan var mı? Bir önceki ekran kartı sürücüsüne dönmeme gerek var mı sizce?

Eki Görüntüle 1296262

Oyunun ana menüsüne girebiliyor musunuz?

Sorun DirectX programı ile ilgili oyunun ayarlarından DX11 olarak ayarlayın eğer DX11 olarak ayarlı ise DX12 olarak ayarlayın bunlarda olmazsa oyun dosyalarını doğrulayın.
Teşekkürler cevabın için. Peki direktx 11 veya 12 yaptığımda herhangi bir görüntü veya performans farkı olacak mı. Sadece bu ayarı değiştirmek ne işe yarıyor ki?

Teşekkürler cevabın için. Peki direktx 11 veya 12 yaptığımda herhangi bir görüntü veya performans farkı olacak mı. Sadece bu ayarı değiştirmek ne işe yarıyor ki?
Shadow of the Tomb Raider’da DirectX 11 optimizasyonu DirectX 12 optimizasyonundan biraz daha kötü durumda. DX12 ile 90-100 FPS aldığınız yerlerde DX11 ile yer yer 45-50 FPS’lere düşebiliyorsunuz. Ben de oyunu DX11 ile kullandım. Ray Tracing teknolojisi DX12 ile uyumlu olarak geliyor. Dolayısıyla DX11 API’siyle Ray Tracing özelliklerini bir arada kullanamıyor olacaksınız. Ancak, geliştirici ekip bu teknolojiyi çok ince nüanslarla kullandığı için aradaki farkı anlamak epey bir zor. Bunun dışında da grafik kalitesi bakımından gözle görülür ciddi bir fark bulunmamakta. O yüzden DX11 ile oyunu oynamaya devam etmenizi tavsiye edebilirim.

Ek olarak, yaşamakta olduğunuz sorunun oyunun yazılımsal problemlerinden kaynaklı tetiklenen gereksiz RAM tüketimine (Memory Leak olarak isimlendirilir) bağlı olabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı