Çözüldü Shadow of the Tomb Raider oyununda DXGI_ERROR_DEVICE_RESET hatasi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Oyunu pause yapip YouTube falan bakinca bu hatayi aliyorum ve oyun cöküyor, 1-2 kere YouTube bakmadan da bu hatayi alip oyun cöktü. Öyle sik sik olmuyor ama can sikici bir durum olmaya basladi.

Sistem kisaca
  • Ryzen 2700X
  • RTX 2080
  • 16 GB DDR4

Bu hatayi Google'dan arastirdim o da dise dokunur bir bilgi veremedi. Oyunu 4K Ultra ayarlarda oynuyorum, daha sonra yüksek ayarlara alinca da bu hata devam ediyor.

Hatanin ekran görüntüsü asagida.

SOTTR_2018-12-16_14-28-00.png

Hatayi Türkceye cevirmem gerekirse kisaca söyle;

Ekran kartinin sürücü ile ilgili bir sorun cikti. Büyük ihtimal bu oyunu bu ayarlarda oynayacak kaynaga sahip degilsiniz. Isterseniz düsük ayarlarda oynamayi deneyebilirsiniz. En yeni sürücüyü kurmayi ihmal etmeyin ve sisteminizi yeniden baslatin.

Yardimci olur musunuz?

Sevgiler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir de oyun ici degerleri gonderseniz cok iyi olur.
Oyun icin degerleri gayet iyi hem sicaklik hem islemci ve ekran karti kullanimi cok iyi.
DDU İle sürücüyü kaldırıp yeniden kurduktan sonra bir daha hata vermedi.
Denedim ama maalesef sonuc ayni.
Bende de aynı hatayı veriyordu, ekran kartını "overclock" yapıyordum, standart O.C. ayarına aldım GPU Tweak üzerinden düzeldi.
Hiz asirtma yapmadim ekran kartini zaten hali hazirda cok güclü bir kart.
Ekran kartı sürücü hatası ise korsan sürümde çok çok fazla alıyordum bu hatadan, en sonunda pes ettim korsana da lanet ettim.
Korsan kullanmiyorum.

Sorunumu grafik ayarlarindan DX 12 yerine DX 11 yaparak cözdüm simdilik ve maalesef oyunu DX 11 ile oynuyorum ama DX 11 ile tek hata almadim ultra ayarlarda.
Oyuna Ray Tracing güncellemesi gelsin yeniden DX 12 ile deniyecegim, yapacak bir sey yok :)
Hata da zaten ne yapcaginiz soylenmis. Baska bir surucu surumu denemenizi oneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun icin degerleri gayet iyi hem sicaklik hem islemci ve ekran karti kullanimi cok iyi.
DDU İle sürücüyü kaldırıp yeniden kurduktan sonra bir daha hata vermedi.
Denedim ama maalesef sonuc ayni.
Bende de aynı hatayı veriyordu, ekran kartını "overclock" yapıyordum, standart O.C. ayarına aldım GPU Tweak üzerinden düzeldi.
Hiz asirtma yapmadim ekran kartini zaten hali hazirda cok güclü bir kart.
Ekran kartı sürücü hatası ise korsan sürümde çok çok fazla alıyordum bu hatadan, en sonunda pes ettim korsana da lanet ettim.
Korsan kullanmiyorum.

Sorunumu grafik ayarlarindan DX 12 yerine DX 11 yaparak cözdüm simdilik ve maalesef oyunu DX 11 ile oynuyorum ama DX 11 ile tek hata almadim ultra ayarlarda.
Oyuna Ray Tracing güncellemesi gelsin yeniden DX 12 ile deniyecegim, yapacak bir sey yok :)

Çözüm
DX11 yapınca oyun 20 FPS oluyordu bende.
Yok orada bir sikinti yok 4K ve Ultra ayarlarda 55 - 60 FPS aliyorum.
Dx12'den Dx11'e nasıl geçiş yapılıyor? Daha doğrusu sistemi yeni kurdum şu an sistem Dx11'de mi yoksa Dx12'de mi nasıl kontrol edebilirim?
Resmini cektim DX 12 kapatinca otomatik DX 11 oluyor. (Bu oyun icin)
Bir ara ayrica DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatasi da aldim ama dedigim gibi DX 11'e gecince tüm sorunlar cözüldü. Oyundan kaynakli gibi.

SOTTR_2018-12-24_14-53-54.jpg

***Güncelleme*** (09.01.2019)

Sorun asagidaki Hotfix sayesinde cözülmüstür :)

chrome_2019-01-09_16-07-16.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı