Çözüldü Shadow Play 2.monitörün kaydını alıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GeneraL7

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,
Şu an iki monitör birden kullanıyorum. Shadow Play'den kayıt yapmak istediğimde ya da anı yakalamak istediğimde hep 2.monitörün kaydını alıyor.
Oyun oynadığım monitörün kaydını almıyor. Monitör seçme seçeneği var mıdır acaba? (Ben bulamadım)

Çözüm
Windows+Shift+Sağ ok olayını çerçevesiz tam ekran moduna alıp dener misin? Hala hangi oyun olduğunu söylemedin.

Bu sorunu yaşayan kimseyi göremedim internette. Hepsi bir şeyler sayıklamış. Sen de düzgünce anlatmıyorsun. Ben masaüstü cihazla iki monitörde de dizüstü cihaza monitör takılmış şekilde iki ekranda da kullandım ve kayıt aldım. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Bana de ki; şu oyunu oynamaya çalışıyorum. Birinci ekranım şu (modeli ile), ikincisi de şu. Hatta ekran kartını da belirt. Ekran kartının hangi portlarından görüntü aldığını da belirt.
Şu ana kadar verdiğin bilgilere göre böyle bir şey olmamalı. Alternatif olarak ekran sırasını değiştir dedim, hayır dedin. Oyunun açıldığı ekranı değiştir diyorum, ona da hayır diyorsun.
ShadowPlay'den kayıt yapacağım monitörü seçemiyor muyum?
Hayır.

ShadowPlay ayarlarında gizlilik kısmında masaüstünü kaydet kısmı var. O kapalı değil mi?
Oyunun olduğu yerin kaydını alıyor olması lazım. Monitör sırasını değiştirmeyi deneyebilrisiniz. Masaüstüne sağ tıklayın. Görüntü ayarlarını seçin. Ekran tanımla deyip duruma bakın. Bence program oyun kaydını almıyorsa 1. monitörün kaydını alıyordur. O kısımda ikinci monitöre basın. Aşağıda bunu ana ekranım yap seçeneği var. Onu seçin ve kayıt almayı tekrar deneyin.

Dediğiniz gibi 2. Monitörü ana ekran yapınca istediğim monitörde (yani 1.monitörde) kayıt yapmaya başladı.
Oyunun olduğu yerin kaydını alıyor olması lazım. Monitör sırasını değiştirmeyi deneyebilrisiniz. Masaüstüne sağ tıklayın. Görüntü ayarlarını seçin. Ekran tanımla deyip duruma bakın. Bence program oyun kaydını almıyorsa 1. monitörün kaydını alıyordur. O kısımda ikinci monitöre basın. Aşağıda bunu ana ekranım yap seçeneği var. Onu seçin ve kayıt almayı tekrar deneyin.
Ancak 2. monitörü ana ekran yapınca masaüstü simgeleri 2. monitöre geçti. Bunun başka bir çözümü yok mu acaba?
Yani ben 1. Monitörü ana ekran olarak kullanırken aynı zamanda video kaydını da 1.Monitörden yapamaz mıyım

Shadowplay ayarlarında alakalı bir şey göremedim ben.
Tüm oyunlar aynı monitörden mi açılıyor? Birinci monitörden mi oynuyorsunuz yoksa ikinciden mi? Bazı oyunların ayarlarında hangi ekrandan oynanacağı seçilebiliyor. Bir de oyun açıkken Windows+Shift+Sağ/Sol ok tuşlarını dener misin?

Tüm oyunları 1.monitörden oynuyorum. Dediğinizi yaptım Win+shift+sağ/sol değişen bir şey olmadı.
Shadowplay ayarlarında alakalı bir şey göremedim ben.
Tüm oyunlar aynı monitörden mi açılıyor? Birinci monitörden mi oynuyorsunuz yoksa ikinciden mi? Bazı oyunların ayarlarında hangi ekrandan oynanacağı seçilebiliyor. Bir de oyun açıkken Windows+Shift+Sağ/Sol ok tuşlarını dener misin?
2. monitörü ana ekran yapınca da oyunları 1.monitörden oynayamıyorum.
Shadowplayden kayıt yapacağım monitörü seçemiyor muyum?

Windows+Shift+Sağ ok olayını çerçevesiz tam ekran moduna alıp dener misin? Hala hangi oyun olduğunu söylemedin.

Bu sorunu yaşayan kimseyi göremedim internette. Hepsi bir şeyler sayıklamış. Sen de düzgünce anlatmıyorsun. Ben masaüstü cihazla iki monitörde de dizüstü cihaza monitör takılmış şekilde iki ekranda da kullandım ve kayıt aldım. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Bana de ki; şu oyunu oynamaya çalışıyorum. Birinci ekranım şu (modeli ile), ikincisi de şu. Hatta ekran kartını da belirt. Ekran kartının hangi portlarından görüntü aldığını da belirt.
Şu ana kadar verdiğin bilgilere göre böyle bir şey olmamalı. Alternatif olarak ekran sırasını değiştir dedim, hayır dedin. Oyunun açıldığı ekranı değiştir diyorum, ona da hayır diyorsun.
ShadowPlay'den kayıt yapacağım monitörü seçemiyor muyum?
Hayır.

ShadowPlay ayarlarında gizlilik kısmında masaüstünü kaydet kısmı var. O kapalı değil mi?

Son düzenleme:
Çözüm

Hayır.

Tamamdır masaüstü kaydet kısmı açık olduğu için sorun oluyormuş.
Yardımın için teşekkür ederim.

bunu nasıl düzeltiyoruz peki 2 saattir onu aradım bulamadım bende de aynı olay var yan ekranı kaydediyor
Alt+Z ye basıp Geforce Experience uygulamasını açıyorsun. Sonra ayarlar daha sonra da "Kişisel gizlilik kontrolü" (menünün en aşağısında) açıyorsun. Orada zaten tek ayar var onu kapatman lazım.

Alt+Z ye basıp Geforce Experience uygulamasını açıyorsun. Sonra ayarlar daha sonra da "Kişisel gizlilik kontrolü" (menünün en aşağısında) açıyorsun. Orada zaten tek ayar var onu kapatman lazım.
tamamdır oldu. peki ben masaüstünde bir şey kaydetmek istiyorum ana ekranda o ayarı açtığım zaman tekrar 2. ekranı çekiyor. bunu nasıl düzeltebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı