Shadow Play ile kaydedilen videolar kasıyor

AKBLT_25

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartım: ASUS TUF RTX 3060 12 GB v2, İşlemcim: Ryzen 5800X3D, Anakartım: MSI Mag X570S Torpedo Max , Güç Kaynağım: Xigmatek Shogun 750W 80 Plus Gold, Monitörüm: LG 27GN600-B, İşlemci Soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB Snow White Edition, Bilgisayar Kasası: Dark Guardian Pro Mesh
Selam, daha önceden buna benzer bir konu açtım ama cevaplayan olmadı bende yeni bir konu açayım dedim belki geçen süre de bu sorunu yaşayan insanlar vardır diye her neyse NVIDIA'nın kayıt programı olan Shadow Play'i kullanıyorum fakat 511.79 sürüm sürücü hariç son çıkan 4 sürücüde de bu kayıt aldığım videolarda kasma sorunu gözlemliyorum. Ayrıca şunu fark ettiğimi belirteyim bu sorun sadece dldsr veya eski yöntem upscale (DSR) yöntemi kullandığımda oluyor ve görüntüyü upscale edilmiş gözünürlükte kayıt aldığım da videonun çözünürlüğü upscale edilmiş olması gerekirken halen 1080p olarak kayıt alınmış gözüküyor videolarda. Benim tahminime göre Shadow Play upscale edilmiş çözünürlükte videoları kayıt alırken son çıkan 4 güncel sürücüde bir sorun yaşıyor. Son olarak daha önceden bu sorunu NVIDIA ile ilgili görev yöneticisinde bulunan işlemlere yüksek öncelik vererek çözmüştüm fakat anlamadığım bir şekilde temiz kurulum yaptığımda bu yüksek öncelik vererek çözdüğüm sorun artık işe yaramamaya başladı. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim veya en azından sizde dldsr ve DSR kullandığınız videolarda kasma sorunu var mı? Bunu söylersenizde sorunun sadece benim videolarda olup, olmadığını anlayabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartı olarak RTX 3060 kullanıyorum onu da bahsetmeden geç miyim?

Ayni sorunu ben de yaşiyorum video alirken kasma yok ama izlerken ufak ufak takilmalar oluyor. Cozebildiniz mi?

Ayni sorunu ben de yaşiyorum video alirken kasma yok ama izlerken ufak ufak takilmalar oluyor. Cozebildiniz mi?

Hayır malesef. Temiz format atıp Windows 10 bile kurdum ama çözülmedi sonra bir daha format atıp Windows 11 yüklemek zorunda kaldım yine denediğimde aynı sorun vardı. Yani anladığım kadarıyla driver kaynaklı bir sorun gibi duruyor ekran çözünürlüğü normalde 1080p olunca bu sorun oluyor bende yabancı arkadaşlardan bile rica ettim 1440p veya 4K ekranı olanlarda sıkıntı yok DSR/DLDSR açtıklarında ama 1080p çözünürlüklü ekranımda bu sorun var son çıkan sürücülerde.

Hayır malesef. Temiz format atıp Windows 10 bile kurdum ama çözülmedi sonra bir daha format atıp Windows 11 yüklemek zorunda kaldım yine denediğimde aynı sorun vardı. Yani anladığım kadarıyla driver kaynaklı bir sorun gibi duruyor ekran çözünürlüğü normalde 1080p olunca bu sorun oluyor bende yabancı arkadaşlardan bile rica ettim 1440p veya 4K ekranı olanlarda sıkıntı yok DSR/DLDSR açtıklarında ama 1080p çözünürlüklü ekranımda bu sorun var son çıkan sürücülerde.
Sorunu çözdünmü kral :D

Sorunu çözdünmü kral :D
Son çıkan sürücüleri deneyemedim 3 haftaya yakın bir süredir bilgisayarım yok, çeşitli sorunları var ama çözüldü gibi birkaç güne yeni sürücüleri deneyebilirsem geri dönüş yaparım sorun çözülmüş diye onun dışında alternatif olarak Action isimli kayıt programını kullanıyordum en son o düzgün kaydediyordu.

Bir gelişme var mı? Dün aynı sorunu ben de yaşadım. OBS ile kaydetmek istedim ama oyunda fps yerlere düştü. Shadowplay ile daha önce sıkıntısız kayıt alıyordum dün bir baktım görüntü sanki 15-20 fps gibi.

Bir gelişme var mı? Dün aynı sorunu ben de yaşadım. OBS ile kaydetmek istedim ama oyunda fps yerlere düştü. Shadowplay ile daha önce sıkıntısız kayıt alıyordum dün bir baktım görüntü sanki 15-20 fps gibi.
Bu konuda bahsettiğim sorunu uzun süredir yaşamıyorum şahsen.

Bu konuda bahsettiğim sorunu uzun süredir yaşamıyorum şahsen.
Dostum çözüm olarak işe yarayacağını düşünüyorum. Ben yaptım düzeldi umarım işine yarar.

Ekran kartı performanslı çalışmasını istediğimiz için Nvidia Denetim masasasından yaptığımız ayarlar etkiliyor bunu fark ettim. DDU ile sürücüyü temiz bir şekilde kaldırdım ve sitesinden güncel sürümü indirdim. Nvidia Control panelde düzenleme yapmadım ve çözüldü. Dedim ki madem düzeldi tekrar performans ayarlarına çekeyim ama yine aynı oldu. Denemeni tavsiye ederim.

Dostum çözüm olarak işe yarayacağını düşünüyorum. Ben yaptım düzeldi umarım işine yarar.

Ekran kartı performanslı çalışmasını istediğimiz için Nvidia Denetim masasasından yaptığımız ayarlar etkiliyor bunu fark ettim. DDU ile sürücüyü temiz bir şekilde kaldırdım ve sitesinden güncel sürümü indirdim. Nvidia Control panelde düzenleme yapmadım ve çözüldü. Dedim ki madem düzeldi tekrar performans ayarlarına çekeyim ama yine aynı oldu. Denemeni tavsiye ederim.
Hacı adamsın yemin ederim aylardır herşeyi denedim olmadı en sonunda çözdüm sayende. <3

adamsın kanka bendede işe yaradı çok sağol bunu unutmayacağım kaydediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı