Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ PSU alınır mı?

CPU: Ryzen 5 5600X.
CPU soğutma: ID-COOLİNG SE-224-XT. (187 liraya sipariş ettim bile.)
GPU: 5700 XT, 3060 Ti, 2070S. (Üçünden biri olacak.)
MOBO: MSI B450 Tomahawk.
RAM: Adata D30 16 GB 3000 MHz.
SSD: Kingston A2000 500 GB.
Kasa: Ranker Cygnus V2 Beyaz.

Yukarıdaki sistemi dizmeye çalışıyorum. Parçalara indirim geldikçe tek tek sipariş ediyorum. Demin soğutucuyu 187 liraya sipariş ettim bile. Ancak sisteme koyacağım PSU'yu hala netleştiremedim. Linkteki PSU'yu indirim kuponumu kullanıp 315 TL'ye sipariş edebilirim. Kullanıcıları alınabilir, sıkıntı çıkarmaz dese de bazı insanlar eski olduğunu, güvenilmemesi gerektiğini söylüyor. Sizce bu paranoyakça bir görüş mü, yoksa haklılık payı var mı?

Bak bu kadar güzel bir sisteme kötü bir psu emanet edersen kötü sonuçlar doğurabilir

CPU: Ryzen 5 5600X.
CPU soğutma: ID-COOLİNG SE-224-XT. (187 liraya sipariş ettim bile.)
GPU: 5700 XT, 3060 Ti, 2070S. (Üçünden biri olacak.)
MOBO: MSI B450 Tomahawk.
RAM: Adata D30 16 GB 3000 MHz.
SSD: Kingston A2000 500 GB.
Kasa: Ranker Cygnus V2 Beyaz.

Yukarıdaki sistemi dizmeye çalışıyorum. Parçalara indirim geldikçe tek tek sipariş ediyorum. Demin soğutucuyu 187 liraya sipariş ettim bile. Ancak sisteme koyacağım PSU'yu hala netleştiremedim. Linkteki PSU'yu indirim kuponumu kullanıp 315 TL'ye sipariş edebilirim. Kullanıcıları alınabilir, sıkıntı çıkarmaz dese de bazı insanlar eski olduğunu, güvenilmemesi gerektiğini söylüyor. Sizce bu paranoyakça bir görüş mü, yoksa haklılık payı var mı?

Corsair 650W PSU var, 600 TL. Fakat 450 liralık olanlar da var. Bunlardan birini almalısın.
Corsair iyi marka.

Şu videoyu izledim, 600W bir PSU bile bu sistemi kaldırdıysa Sharkoon benim sistemi hayli hayli kaldırır diye düşündüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izledim, 600W bir PSU bile bu sistemi kaldırdıysa Sharkoon benim sistemi hayli hayli kaldırır diye düşündüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
O videodaki PSU üst seviye. Attığınız PSU ise korumaları eksik ve eski bir ünite. 12V kanalından ise gücün hepsini veremiyor. Kısacası önermem.

Oradaki PSU yüzde 100 verimlilik sağlayan kaliteli parçalar içeren PSU. Biz PSU'yu sadece verdiği W gücüne göre söylemiyoruz.

SHP650, 650W’ın tamamını veremeyen bir model. Videodaki gibi olması için verimliliği yüksek bir model gerekiyor.

Oradaki PSU yüzde 100 verimlilik sağlayan kaliteli parçalar içeren PSU. Biz PSU'yu sadece verdiği W gücüne göre söylemiyoruz.

Tabi ki kaldırmasına kaldırır. Yalnız bir tık daha iyi PSU almanız herkesin dediği gibi sisteminizin sağlığı için daha uygun olur. Ayrıca CPU kablosunun kısalığından çok şikayet edenler var bu PSU'nun.

Tabi ki kaldırmasına kaldırır. Yalnız bir tık daha iyi PSU almanız herkesin dediği gibi sisteminizin sağlığı için daha uygun olur. Ayrıca CPU kablosunun kısalığından çok şikayet edenler var bu PSU'nun.
Zaten hiç kaldırmaz demedim. Ama bu sisteme alınmaz bu PSU. Dediğim gibi sadece Watt'a bakmamak gerek.

Geri
Yukarı