Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ PSU alınır mı?

Peki 600W ya da 650W olan bir PSU önerir misiniz arkadaşlar? Ayrı bir konu açayım diyeceğim ama çifte konu diye ban yemekten korkuyorum :D Sistemi olabildiğince fiyat performans eşiğinde dizmeye çalışıyorum. Bu sistem için güvendiğiniz en uygun fiyatlı PSU'yu önerirseniz sevinirim.

Bu arada çok beğendiğimi söyleyemem bu PSU'yu.
Fsp Hydro K'den biraz daha iyi.

Şu videoyu izledim, 600W bir PSU bile bu sistemi kaldırdıysa Sharkoon benim sistemi hayli hayli kaldırır diye düşündüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Olay kaldırması değil zaten, elektrik kesintisi gibi durumlarda sistemi koruyabilmesi. Ve bu PSU eski, korumaları eksik bir PSU.

Videodaki gibi olması için verimliliği yüksek bir model gerekiyor.

Verimlilik ile ne alakası var ki?

12V'dan verdiği güçlerden bahsediyorsanız High Power Performance GD 12V'dan 600W veriyor.
Sharkoon V2 650W, 12V'dan 50A yani 600W veriyor.
Şu videoyu izledim, 600W bir PSU bile bu sistemi kaldırdıysa Sharkoon benim sistemi hayli hayli kaldırır diye düşündüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

600W bir PSU 5600X ve 3070, 5700 XT gibi parçalara yetecektir fakat PSU alırken sadece sisteminize yetiyor mu diye bakmayın.
SHP650 V2 kalitesiz, ucuz bir PSU. Öyle bir sisteme böyle bir PSU 5700 XT'ye 1200 AF almak gibi kaçar. Öyle bir sisteme en azından DC to DC düzenlemeli bir PSU alın derim. High Power Performance GD alsanız gayet iyi olur, en kötü XPG Pylon veya Zalman GigaMax bakın.

Öyle bir sisteme Cougar STX de yakışmaz bence. STX-750 incelemesinde DC to DC düzenleme türü vardı fakat 650W modelinde grup düzenlemesi var, 700W modeli için inceleme bulamadım, koruma sayısı dışında doğru düzgün bilgi de bulunmuyor. En kötü XPG Pylon veya GigaMax, bütçe varsa Performance GD bakın.

Verimlilik ile ne alakası var ki?

12V'dan verdiği güçlerden bahsediyorsanız High Power Performance GD 12V'dan 600W veriyor.
Sharkoon V2 650W, 12V'dan 50A yani 600W veriyor.

600W bir PSU 5600X ve 3070, 5700 XT gibi parçalara yetecektir fakat PSU alırken sadece sisteminize yetiyor mu diye bakmayın.
SHP650 V2 kalitesiz, ucuz bir PSU. Öyle bir sisteme böyle bir PSU 5700 XT'ye 1200 AF almak gibi kaçar. Öyle bir sisteme en azından DC to DC düzenlemeli bir PSU alın derim. High Power Performance GD alsanız gayet iyi olur, en kötü XPG Pylon veya Zalman GigaMax bakın.

Öyle bir sisteme Cougar STX de yakışmaz bence. STX-750 incelemesinde DC to DC düzenleme türü vardı fakat 650W modelinde grup düzenlemesi var, 700W modeli için inceleme bulamadım, koruma sayısı dışında doğru düzgün bilgi de bulunmuyor. En kötü XPG Pylon veya GigaMax, bütçe varsa Performance GD bakın.

Anladım teşekkürler. 550 TL'yi aşmayacak şekilde bir model önerin varsa mutlaka değerlendiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı