Sharkoon 650W vs High Power 750W

Bilmeden konuşmuyorum, hiç de konuşmuyorum, bilgim olmasa zaten konuşmam.

TDP'yi geçmesi ne alaka kardeşim? TDP çektiği güç demek bile değil?

Gitmişsin koskocaman "500W yeter diyenleri dinlemeni tavsiye etmem." yazmışsın, ben daha ne diyeyim :D.
Neye istersen ona inan, saygım sonsuz. 500W ile denememişsen neden sürekli bahsedip duruyorsun? Benim başım yanmış, başkasını uyarıyorum ki bu sorunu yaşamasın. Benim ekran kartım yurt dışından alınmıştı, haliyle garantisi yoktu. Ekran kartı çöp oldu. Yoksa beni böyle şeyler ilgilendirmiyor, beni etkileyen bir şey sonuçta. Neyse, iyi geceler dilerim :).

Toplayacağım sistem için (Pc Toplama Sihirbazı ) 650W PSU yeterli olur mu? Yoksa 750W mı alayım?

750 alırsam bunu: High Power 750W Element BR 80+ Bronze Güç Kaynağı

650 alırsam bunu: Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ Güç Kaynağı

Alacağım sizce hangisi?

Hocam bence MSI B550 Tomahawk almanız daha faydalı olur. Bildiğim kadarıyla 2 M.2 SSD desteği bulunuyordu. Fiyatı da sizin seçtiğinizin anakart ile arasında 300 lira var. İleride daha rahat edeceğiniz bir anakart bence.

Neye istersen ona inan, 500W ile denememişsen neden sürekli bahsedip duruyorsun? Benim başım yanmış, başkasını uyarıyorum ki bu sorunu yaşamasın. Benim ekran kartım yurt dışından alınmıştı, haliyle garantisi yoktu. Ekran kartı çöp oldu. Yoksa beni ilgilendirmiyor, beni etkileyen bir şey sonuçta.
Geçmiş olsun ama buradaki olay başka. Biçilmiş TDP'sinin üstüne her cihaz çıkar, çünkü çektiği güç demek bile değil o. 65 Watt'lık TDP'ye sahip olan Ryzen 5 3600 işlemcim 80 Watt güç tüketiyor. Kullandığın PSU 12 V'dan 456 Watt verebiliyormuş, kullandığın işlemci neydi bilmiyorum ama yine yetecek bir sistem olduğunu varsayıyorum. Hiç açtın mı yük altındayken kaç Watt çekiyor da güçten dolayı sıkıntı yaşıyorsun? PSU'n yeterli gücü veremese sistem zaten kapanır, veya stabilite sorunları olur, ki sende de bu olmuş. RX 580'in güç kullanımına bakınca 325 Watt civarlarında olduğu söyleniyor, eğer işlemcin de ciddi bir güç tüketecek bir işlemci ise zaten kafadan PSU'nun 12 V'dan verdiği gücün tamamına erişmiş oluyorsun.
Ben "500 Watt yeter" cümlesini boşa kurmadım. İşlemcinin güç tüketimi 150 Watt civarında, ekran kartı da 215 Watt civarlarında, kafadan ikisine de 150 W ve 250 W desek yine yetiyor. Demek ki neymiş? Yetiyormuş.

Geçmiş olsun ama buradaki olay başka. Biçilmiş TDP'sinin üstüne her cihaz çıkar, çünkü çektiği güç demek bile değil o. 65 Watt'lık TDP'ye sahip olan Ryzen 5 3600 işlemcim 80 Watt güç tüketiyor. Kullandığın PSU 12 V'dan 456 Watt verebiliyormuş, kullandığın işlemci neydi bilmiyorum ama yine yetecek bir sistem olduğunu varsayıyorum. Hiç açtın mı yük altındayken kaç Watt çekiyor da güçten dolayı sıkıntı yaşıyorsun? PSU'n yeterli gücü veremese sistem zaten kapanır, veya stabilite sorunları olur, ki sende de bu olmuş. RX 580'in güç kullanımına bakınca 325 Watt civarlarında olduğu söyleniyor, eğer işlemcin de ciddi bir güç tüketecek bir işlemci ise zaten kafadan PSU'nun 12 V'dan verdiği gücün tamamına erişmiş oluyorsun.
Ben "500 Watt yeter" cümlesini boşa kurmadım. İşlemcinin güç tüketimi 150 Watt civarında, ekran kartı da 215 Watt civarlarında, kafadan ikisine de 150 W ve 250 W desek yine yetiyor. Demek ki neymiş? Yetiyormuş.

Hocam kafadan 2-3 dakika da yapılan bir hesaba güvenmektense bir insanın tecrübesine güvenmek bence daha doğru bir seçim.

Hocam kafadan 2-3 dakika da yapılan bir hesaba güvenmektense bir insanın tecrübesine güvenmek bence daha doğru bir seçim.
La tamam, buna da bir şey demiyorum ama düzgün bir 500 Watt PSU'nun da bu sisteme yeteceğini düşünüyorum. Seçilen parçaların güç tüketim değerlerine bakmayııp niye bomboş şeyler söyleyeyim? Baktığım şeyler TDP değil, gerçek güç tüketimleri.

Arkadaşlar sordugun sorudan sapmışsınız bir kere attigim linkteki sistem tam o değil temsili yaptım tüm parçaları tek seçmeye üşendim. Ben 2 psu onerisi sundum ve sisteme 650w yeter mi dedim. siz 500w bilmem ne farklı marka al demişsiniz bu ikisinden birini alacağım sisteme daha fazla fiyat eklemesi yapamam. 650w ile bu sistem giderse 650w alacağım gitmezse 750w o 100w fiyat farkına değer mi diye sormak istiyorum sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı