Sharkoon Lit 100 kasaya fan önerisi

• Konuyu başlatan FuryK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 319

FuryK

Decapat
Daha fazla  
RAM
Xpg gammix d30 Cl16 3000Mhz
Ekran kartı
Asus Phoenix gtx 1650 super
Anakart
ASUS B450M-K II
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100
ASUS B450M-K II anakartım ve Sharkoon Lit 100 ARGB kasam var, kasanın önünde 1 arkasında 1 fan var. GTX 1650 Super var (tek fanlı) kart ısındığı için FPS düşüşleri yaşıyorum (FurMark'ta en fazla 85 dereceye çıktı) kasanın önüne 2 tane ve eğer gerekirse üstüne 2 tane fan önerebilir misiniz?

3'lü bir fan paketi alman mantıklı olur. Kasanda ARGB kontrolcü var anladığım kadarıyla. 3'lü setin üçünü de kasanın önüne takabilir, öndeki çıkaracağın kasanın kendi fanını da üst arka kısıma egzoz fanı olarak konumlandırabilirsin. Bütçen nedir bilmiyorum ama sana şu üçlü fanı öneririm. Kalitesiz çok ucuz fanlara yönelme bence. PWM, yani ana karta bağlanarak sistem sıcaklığına göre otomatik hızlanıp yavaşlayan fanlar en mantıklı tercih olur.

Uygun fiyatlı seçenek bu olabilir:

Ama benim sana önerim kaliteli ve uzun ömürlü olarak şu olurdu:

Ben de bu seti kullanıyorum ve çok memnunum:

Peki şimdi 3 tane fan alırsam benim anakartımda o üç fanın hepsinin ayrı ayrı girişi var mı? Bir de daha uygun fiyatlı var mı yani 3 fan 500 TL gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki şimdi 3 tane fan alırsam benim anakartımda o üç fanın hepsinin ayrı ayrı girişi var mı? Bir de daha uygun fiyatlı var mı yani 3 fan 500 TL gibi?
Genelde hepsini tek bir girişe takabileceğin çoğaltıcı kabloyla veya fanları birbirine bağlayıp en son bir ucunu ana karta bağlayacağın şekilde geliyorlar. RGB de o şekilde.

Geri
Yukarı