Sharkoon Markası Nasıldır?

Cembora19

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, size bir sorum olacaktı. Ben 750W Gold PSU almak istiyorum ve fiyatlara baktığımda genellikle 800 civarında satılıyor ama Sharkoon marka 750W Gold PSU'yu en uygun 620 TL'ye buldum. İtopya sitesi kaliteli marka satar diye düşündüğüm için ve orada da Sharkoon marka satıldığı için içim rahat etmişti. Bugün Technopat'da güç kaynağı alma rehberini izledim ve orada Çizgi Elektronik adlı bir firmadan bahsedildi o firma Türkiye'de satılan PSU'ları inceliyor ve iyi olanları öneriyor. Sharkoon adlı markayı orada göremediğim için biraz tedirgin oldum. Sizin herhangi bir bilginiz var mı Sharkoon PSU'ları hakkında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sharkoon kaliteli bir markadır. Ek olarak
İtopya sitesi kaliteli marka satar diye düşündüğüm için
Bu düşünceniz doğru değil. Gamepower vb. gibi markalar da satıyorlar.

Ve şunlara da bakabilirsiniz:

Sharkoon kaliteli bir markadır. Ek olarak

Bu düşünceniz doğru değil. Gamepower vb. gibi markalar da satıyorlar.

Ve şunlara da bakabilirsiniz:

Dediğin PSU'lara baktım full modüler arıyorum ve hangi markanın güvenilir olduğunu algılamak zor. Mesela sen Sharkoon'a iyi dedin Sharkoon Alman bir firmanın ben de Almanya da yaşayan kuzenime minik bir bakınmasını rica ettim. Sharkoon için low tier diyorlarmış Almanya'da. O yüzden kafam karıştı.
Sharkoon Coolerzero 750w +80plus kullanıcısıyım. Gayet kaliteli bir ürün tavsiye ederim.
Üretildiği yerde low tier diyorlarmış markaya o yüzden kafam karıştı.

Dediğin PSU'lara baktım full modüler arıyorum ve hangi markanın güvenilir olduğunu algılamak zor. Mesela sen Sharkoon'a iyi dedin Sharkoon Alman bir firmanın ben de Almanya da yaşayan kuzenime minik bir bakınmasını rica ettim. Sharkoon için low tier diyorlarmış Almanya'da. O yüzden kafam karıştı.

Bir fikrim yok hocam ben son derece memnunum PSU dan bu güne kadar hiçbir sorun çıkarmadı

Merhaba Cembora19, Sharkoon hakkında kısaca bir bilgi vereyim; 2003 yılında Almanya'nın Linden şehrinde kurulan Sharkoon, 15 yıldan uzun bir süredir bilgisayar ürünleri üretmektedir. Dünya çapında 40'ı aşkın ülkede, 13 kategoride 250'den fazla ürün ile yer almaktadır. Fakat Türkiye pazarında 2019 yılı itibari ile girdiği için Türkiye'de fazla bilinmemektedir.

Aslında low-tier olarak değil de fiyat/performans markası olarak bilinmektedir. İlk mesajında da dediğin gibi 750W Gold PSU'lar genelde 800tl civarında iken Sharkoon markası 620tl'ye ürün vermektedir. Tabiki piyasada daha iyileri daha pahalıları vardır fakat bütçene göre, alım gücüne göre karar verirsin. Sharkoon en iyi performanslı ürünleri en uygun fiyatlara üretmeye çalışan bir markadır :)

Ayrıca daha uygun fiyatlı PSU arıyorsan yine 750W fakat bronze PSU için şunu önerebilirim, fiyat olarak gayet uygundur;

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı