Sharkoon Pure Steel RGB incelemesi

Öncelikle hepinize merhaba, bugün İncehesap Gaming Gecesi`nden 270TL`ye almış olduğum, Aerocool Glo ve Rosewill Prism S`in kardeşi olan Sharkoon Pure Steel RGB kasayı inceleyeceğim. Kasa çok kısa sürede Yurtiçi Kargo ile geldi, kutuda pek hasar yoktu. Haydi incelemeye başlayalım.

Kutu İçeriği ve Montaj
Kutu içeriği gayet zengindi; vidalar olması gerektiğinden fazlaydı (kaybolma ihtimaline karşı iyi düşünülmüş) ve etiketli poşetlerdeydi. Dökümantasyon iyiydi: Kasanın montajı ve RGB kontrolcü gayet detaylıca anlatılmıştı. Kutudan anakart yükseltici vidalama aparatı, buzzer ve bolca cırt da çıktı. Montaj kolaydı, kablolara bol bol yer vardı lakin anakartın üst kısmının kablolaması zordu. Puanım: 9/10

Hava Akımı
Kasanın altta 3x120mm filtreli fan yuvası, yanda 2x120mm fan yuvası (fan takılmadığında disk takılabiliyor), arkada da 120mm fan yuvası yer alıyor. Önde de hava akışı olmayan 2 adet 120mm fan yuvası var. (Kasanın önündeki vidalı çelik parçayı delikli ve filmli pleksi ile değiştirmeyi düşünüyorum) Kasa hava akımı planlaması olarak iyi değil, tek egzoz yetersiz, alttaki fanlar da egzoz yapıldığında da giriş yetersiz oluyor.
Puanım: 6,5/10

Dahili Fanlar
Kasa 4 adet ARGB fan ve kontrolcü ile geliyor. Fanların RGB çember ve motorların girişleri ayrı, böylece fan motorlarının hızlarını ayrı bir kontrolcü ile kontrol edebiliyorsunuz. Fanların kasanın üstünden kontrol edilen 13 ışık modu mevcut, isterseniz anakartınızdaki ARGB girişine de bağlayabilirsiniz. Fanlar tam güçte bile çok gürültülü değil, ayrıca sünger vida çerçevesine de sahip oldukları için titreme yapmıyorlar. Puanım: 9,5/10

İç Yapı
Kasa iç yapı olarak gayet iyi; kablolama kanalları silikonlu ancak anakart üstündeki ve altındaki kablo delikleri yetersiz, PCI-E port kapakları vidalı tipte, ekran kartı desteği güzel düşünülmüş, disk montaj yuvalarının bazıları aletsiz tipte ve yeterli, geniş soğutucu takmaya müsait. Puanım: 8/10

Dış Yapı
Kasanın sağ paneli plastik çerçeveli ve tutamaklı temperli cam, geri kalanı çelikten imal. Yan panelleri bir elinizle tutarak kapı gibi açabiliyorsunuz. Sol ve ön panel elinizle sertçe bastırdığınızda esneyebiliyor, ayrıca vurduğunuzda gelen ses pek hoşuma gitmedi. Ancak kasanın genel olarak malzeme kalitesi iyi. Puanım: 8,5/10

I/O Portları
Kasa 2 adet USB 3.0, birer adet jak girişi, bir adet LED düğmesi ve Angel LED`li açma tuşuna sahipti. Fan hız kontrolcü, kart okuyucu, Type-C Gen2 portu ve ışıklı USB çerçevelerine sahip olması iyi olurdu. Puanım: 8/10

Genel Değerlendirme
Pure Steel RGB, 350TL altında bulursanız alabileceğiniz en iyi kasalardan biri. Bu fiyat bandında rakipleri Deep Cool Earlkase, Corsair Spec-Delta ve Phanteks P350X olabilir, ama bu kasa bence onlardan üstün. Ben beğendim, size de tavsiye ederim. Verdiğim 270TL`nin karşılığını aldığımı düşünüyorum.
4dbf595d-39fe-4f95-9f14-04037d3f93c3.jpg63f2cffe-8514-4b1e-aa2e-137247afbdda.jpgb7cfca6c-06f0-4005-8b8a-b5aae2855d76.jpgd49c8475-4104-4543-9b9b-79d596f405aa.jpg

Geri
Yukarı