Sharkoon RGB LIT 200 alınır mı?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, Sharkoon RGB LIT 200 kasasını 250 TL'ye almayı düşünüyorum. Sizce bu kasa iyi midir? Ön tarafa fan takarsam hava akışı sağlanır mı?

Ön kapak çıkabiliyor, diş macunu ve FX 6300 stok fan ile 80 derece gördüm yük altında, boşta 40 civarı geziyor, Mesh bir yapıya sahip olabiliyor ki bu çok iyi.
Fakat ARGB kartı ve arkası biraz dar.

Ön panel kapalı ise istediğiniz kadar uğraşın yeterince güzel bir hava akışı sağlayamazsınız.
Ön panelin yan kısımları boşluklu hocam.
1625420457627.png

Hava akışı kötü. 250 sıfır ise çok iyi. İkinci el ise başka seçenek bulunabilir.
Kablo düzeni için dar gövdeye sahip bir kasa. Arkadaki fan bağlantıları da hassas (pin kopma durumu olabilir). Fiyatına göre iyi.
Sorun olmaz benim için.
Ön kapak çıkabiliyor, diş macunu ve FX 6300 stok fan ile 80 derece gördüm yük altında, boşta 40 civarı geziyor, Mesh bir yapıya sahip olabiliyor ki bu çok iyi.
Fakat ARGB kartı ve arkası biraz dar.
Nasıl olabiliyor mesh?

Eki Görüntüle 1096122

Sorun olmaz benim için.

Nasıl olabiliyor mesh?
O boşluk sadece fanın yanında ve çok az. Oradan sen bile nefes alamazsın, fan ordan ne kadar hava alır?

Eğer üste de iki tane egzoz fan takarsan idare eder belki.

Eki Görüntüle 1096122

Sorun olmaz benim için.

Nasıl olabiliyor mesh?
1625420569830.png

Kapağı alttan tutup yukarı çıkartıyorsunuz, ön de tozluk var, yani biraz tehlikeli çünkü parmak sokarsanız, fan bozulup, parmak yaralanabilir.
Onun dışında ön de tozluk olduğu için herhangi bir tozlanma olmaz.

Yan kısımlarında hava alma boşlukları bulunuyor. 120mm 3 tane fan takarsanız hava akışı olur ama önü mesh bir kasa kadar olmaz.

Geri
Yukarı