Sharkoon SilentStorm 750W güç kaynağının sessiz çalışması için ne yapılmalı?

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sharkoon SilentStorm 750W kullanıyorum. Gerekmediği sürece fanları çalıştırmama özelliği var ama fan devreye girdiğinde yine ses oluyor.

120mm fanlar elbette ses yapıyor.

Güç kaynağının fansız çalışabilmesi için çok daha abartı güçte bir güç kaynağı mı almam gerekiyor? Sistemi olabildiğince sessizleştirmeye çalışıyorum. CPU fanı düşük devirde ses yapmıyor fakat PSU fanının sesi devreye girdiği an duyulabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sharkoon SilentStorm 750W kullanıyorum. Gerekmediği sürece fanları çalıştırmama özelliği var ama fan devreye girdiğinde yine ses oluyor.

Güç kaynağının fansız çalışabilmesi için çok daha abartı güçte bir güç kaynağı mı almam gerekiyor? Sistemi olabildiğince sessizleştirmeye çalışıyorum. CPU fanı düşük devirde ses yapmıyor fakat PSU fanının sesi devreye girdiği an duyulabiliyor.

Fansız adam akıllı model yok ve fan PSU'lar için kesinlikle olmazsa olmaz.

Psu fanını yazılımsal olarak yavaşlatamazsın. Ayrıca bir bilgisayarın en önemli parçasının soğutulması senin rahatından önemlidir diye düşünüyorum. Gerekirse yeni PSU alabilirsin.

Psu fanını yazılımsal olarak yavaşlatamazsın. Ayrıca bir bilgisayarın en önemli parçasının soğutulması senin rahatından önemlidir diye düşünüyorum. Gerekirse yeni PSU alabilirsin.

Yeni PSU almak nasıl sorunu çözecek ki yine aynı büyüklükte fan aynı hızda dönmeyecek mi?

Fansız adam akıllı model yok ve fan PSU'lar için kesinlikle olmazsa olmaz.
Laptoplarda bu işi nasıl çözmüşler acaba adaptörlerde vs. fan yok.

Son düzenleme:
Kulaklarımla ilgili hafif çınlama sorunu var hocam özellikle fan sesi gibi tekrar eden sürekli seslerle tetikleniyor. Geceleri sessizlikte daha da bariz oluyor onun için fan sesini azaltmaya, bitirmeye çalışıyorum.

Yeni PSU almak nasıl sorunu çözecek ki yine aynı büyüklükte fan aynı hızda dönmeyecek mi?

Yok hocam her fan ses çıkarmaz. Biraz şans işi. Düzgün bir marka alırsanız memnun kalırsınız.

Kulaklarımla ilgili hafif çınlama sorunu var hocam özellikle fan sesi gibi tekrar eden sürekli seslerle tetikleniyor. Geceleri sessizlikte daha da bariz oluyor onun için fan sesini azaltmaya, bitirmeye çalışıyorum.

En baba laptopun adaptörü bile 400W'yi geçmiyor.

Yok hocam her fan ses çıkarmaz. Biraz şans işi. Düzgün bir marka alırsanız memnun kalırsınız.

Bu PSU'ya da orta üst kalite diye aldım hocam, yük olmadan fan çalıştırmama özelliği de iyi. Bunun dışında ne önerirsiniz? Ryzen 7700X ile RTX 4070 kullanıyorum. İşlemci 65W ekran kartı 100W olarak kullanıyorum şu an ısınmasın ve fana çok gerek kalmasın diye.

Bu kadar düşük güç tüketiminde fana gerek kalmaz diye düşündüm PSU için ama yine de devreye giriyor.

En baba laptopun adaptörü bile 400W'yi geçmiyor.

Şu an güç tüketimi ondan az kullandığım sistemin.

Durum bu kadar hassas ise size gerçekten ölüm sessizliğinde çalışacak bir ürün lazım. O ürünlerden birisi de şu:

SilentStorm ile ses noktasında anlaşamadığınız üzücü oldu, kaliteli bir üründü çünkü. Formula gerçekten ölüm sessizliğinde çalışıyor. Şansınıza coil whine denk gelirse çok üzücü olur o ayrı konu.

Durum bu kadar hassas ise size gerçekten ölüm sessizliğinde çalışacak bir ürün lazım. O ürünlerden birisi de şu:

SilentStorm ile ses noktasında anlaşamadığınız üzücü oldu, kaliteli bir üründü çünkü. Formula gerçekten ölüm sessizliğinde çalışıyor. Şansınıza coil whine denk gelirse çok üzücü olur o ayrı konu.
PSU fanları standart 120mm değil mi, mevcut PSU fanını sessiz bir fanla değiştirmem mümkün mü?

PSU fanları standard 120mm değil mi

Hayır, değişiyor modele göre. Formula 120mm ama asıl olay boyutundan ziyade bearing yapısı.

Bu arada Silentstorm'un fanı 135mm ama Silentstorm'un aksine Formula'da gerekmediği sürece fanların çalışmaması olayı yok. Fanlar sürekli çalışıyor ama neredeyse 400W yüke ulaşana kadar 10 dB'i geçmiyor sesi.

mevcut PSU fanını sessiz bir fanla değiştirmem mümkün mü?

Mümkün ama garantisi gider. Gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı