Sharkoon TG5-Pro-RGB kasaya sıvı soğutma ve ekran kartı önerisi

Ummet/95

Hectopat
Daha fazla  
Sharkoon TG5 Pro kasam var. Sıvı soğutma ve ekran kartı almayı planlıyorum. Kasanın 360mm sıvı soğutmayı desteklediğini gördüm, ancak RAM'ler yüzünden üst panele sığmayacak gibi görünüyor. Bu nedenle, ön panele takmayı düşünüyorum ve ön paneldeki fanları üst tarafa taşıyacağım. Corsair 360mm sıvı soğutma ve MSI Trio'ya da Suprim modeli veya ASUS ROG gibi bir ekran kartı alacağım. Şimdi sorularım şunlar:

• 360mm sıvı soğutma benim kasamın hangi kısmına takılır, ve 360mm sıvı soğutma uygun mudur?
  • Ekran kartı 4070 Ti alacağım hepsinin boyutu aşağı yukarı aynı sanırım. Bu kart ile sıvı soğutma kasaya sığar mı?
  • Bu kasaya sahip olan ve sıvı soğutmayla kullanan arkadaşlar örnek fotoğrafları atabilir mi?
  • https://www.akakce.com/islemci-sogu...-islemci-sivi-sogutucu-fiyati,1474407993.html
Bu sıvı soğutmayı düşünüyorum. Uygun mudur kasama?
Kasamda bu: Sharkoon TG5 Pro RGB SHP650 V2 650W 80 Plus USB 3.0 Temperli Cam ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

Üst kısımda sanırım sıkıntı yaşanıyor. Forumlarda çok az bilgiyle anladığım kadarıyla 240mm takılabiliyor üst kısma ve gördüğüm kadarıyla tahminimce 360mm sıvı soğutma sığmayacak çünkü RAM'lar engel olacak gibi geliyor bana. Ön tarafa taksam sıvı soğutmayı ekran kartıyla sığmama durumu olur mu?

@Ummet/95 ne yaptınız sıvı soğutma işini? Ben de de aynı kasa var ve sizinle aynı sorulara sahibim. Öne 360mm alırsak ekran kartı sığar mı vs. Tercih yaptıysanız son durumu paylaşabilirseniz sevinirim.

@Ummet/95 ne yaptınız sıvı soğutma işini? Ben de de aynı kasa var ve sizinle aynı sorulara sahibim. Öne 360mm alırsak ekran kartı sığar mı vs. tercih yaptıysanız son durumu paylaşabilirseniz sevinirim.

Çok araştırdım öne takma işi performans düşürüyor en güzeli üste takmak üst kısma da 240'lık taktım ben 360 sığmayabilir. Üst kısma takarken de RAM'lerden dolayı biraz yana kaydırarak taktık. O yüzden de bir tarafa vidaladım diğer taraf boşta o şekilde takabildim sıvı soğutmayı genellikle bu şekilde kullanmışlar bende öyle yaptım.

Sanırım 70 dereceye ayarlı 70'in üstüne hiç çıktığını görmedim. En zorlandığında 70 derece oluyor. Fotodaki gibi bir taraftan vidalandı o tutuyor. @EyezBerg

Dosya Ekleri

• IMG_6818.jpeg
    IMG_6818.jpeg
    207,9 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı