Sharkoon TG5 RGB 600W kasa sıcaklık sorunu

KaraThrace

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasa içinde 4 tane fan olmasına rağmen camlar sıcaktan çatlama derecesinde elimi yakıyor.
Öndeki camı çıkarsam içine çok rahat hava çeker ama toz problemi çok olur mu?
Kasanın yukarısındaki mıknatıslı tozluğu kaldırıp oraya masaüstü fan koyup kasanın içine doğru çevirsem hava akışını bozar mıyım?

''Elimi yakıyor'' tabiri kasa için bir sıcaklık ölçütü değildir. Oyunlarda ekran kartı ve işlemci sıcaklığı kaç oluyor onu söyleyin, önemli olan bu.

Ölçüm programlarıyla bakmadım ama oyun oynarken fanlar aşırı hızlanmaya başlayıp oyunda hafif FPS düşüklükleri oluyor. Furmark max 87 derece gördü GPU sıcaklığı olarak. CPU dediğim gibi bakmadım.

Ölçüm programlarıyla bakmadım ama oyun oynarken fanlar aşırı hızlanmaya başlayıp oyunda hafif FPS düşüklükleri oluyor. Furmark max 87 derece gördü GPU sıcaklığı olarak. CPU dediğim gibi bakmadım.
Oyun sırasındaki sıcaklıkları test edip tekrar yazın veya yeni konu açın.

85 fazla. Hele hele 5-6 dakikada çok fazla. Ekran kartından bahsediyorsunuz değil mi?

Evet ekran kartından bahsediyorum. Kasanın önünde cam olduğundan dolayı o öndeki 3 fan bir işe yaramıyor galiba sıcaklık dağılmıyor içerideki sıcak havayı çekiyor kart ve işlemci. Tepeye ek fan mı taktırmak lazım camı mı çıkarmak lazım ne yapayım bilemedim.
Edit: Kasanın sitesinde hava soğutma tercih edilirse üst bölüme 120mm 3 adet veya 140mm 2 adet fan kurulabilir yazıyor. Bu fanlar içeriye mi üfleyecek dışarıya mı? eğer içeri üfleyecekse fan takana kadar geçici olarak masaüstü fan koyacam kasanın üstüne içeri üflesin soğuk havayı.

Dosya Ekleri

• 61SYqbL0aiL._AC_SX466_.jpg
    61SYqbL0aiL._AC_SX466_.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 40
Evet ekran kartından bahsediyorum. Kasanın önünde cam olduğundan dolayı o öndeki 3 fan bir işe yaramıyor galiba sıcaklık dağılmıyor içerideki sıcak havayı çekiyor kart ve işlemci. Tepeye ek fan mı taktırmak lazım camı mı çıkarmak lazım ne yapayım bilemedim.
Edit: Kasanın sitesinde hava soğutma tercih edilirse üst bölüme 120mm 3 adet veya 140mm 2 adet fan kurulabilir yazıyor. Bu fanlar içeriye mi üfleyecek dışarıya mı? eğer içeri üfleyecekse fan takana kadar geçici olarak masaüstü fan koyacam kasanın üstüne içeri üflesin soğuk havayı.
Dersteydim. Cevap veremedim kusura bakmayın. @CJack60 'ın söylediği gibi üste takılacak fanlar, havayı dışarı atacak yönde monte edilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı