Sibanetten Comnet'te geçmek

DFWEmirhan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben sibanet firmasından Comnet firmasına geçeceğim.
Bizim binada CAT 5 kablo kullanılıyor (VDSL) sibanette RJ45 uç kullanııyor bizim evde routerle internete bağlanıyoruz(modeli TL-WR840n) (prizde rj 11 var ama içinde CAT 5 kablo kullanılıyor) biz şimdi rj 45 kablo ve router ile Telekom altyapısı kullanırsak olur mu? (Anlamadıysanız anlattığım konun fotalarını atarım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlamadım ama çıkarım yapman için; adsl kullandığınız zaman ADSL Splitter kullanıyorduk. Splitter denedin mi? Telekom altyapısı için direkt regletten cat6 çekenler bu kablonun içindeki sadece 2 teli kullanıyor. Cat6 nın bir ucundaki 2 tel reglete diğer ucundaki aynı renk 2 tele ise rj11 çakılıp modeme takılıyor. Bu durumlara göre kendine bir çıkarım yapabilirsin :)
Edit: senin dsl girişi yokmuş modem zannettim!!

Son düzenleme:
Tam anlamadım ama çıkarım yapman için; ADSL kullandığınız zaman ADSL splitter kullanıyorduk. Splitter denedin mi? Telekom altyapısı için direkt regletten CAT6 çekenler bu kablonun içindeki sadece 2 teli kullanıyor. CAT6'nın bir ucundaki 2 tel reglete diğer ucundaki aynı renk 2 tele ise RJ11 çakılıp modeme takılıyor. Bu durumlara göre kendine bir çıkarım yapabilirsin :)
Edit: Senin DSL girişi yokmuş modem zannettim!

Aslında bizim bina yeni internet için daire içine CAT 5 kablo geliyor. Ama prizlerde DSL çıkışı var. Eklentide olduğu gibi. Ama prizin içinde CAT 5 kablo var ben routerle DSL internet kullanabilir miyim?

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    4,8 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba ben sibanet firmasından Comnet firmasına geçeceğim.
Bizim binada CAT 5 kablo kullanılıyor (VDSL) sibanette RJ45 uç kullanııyor bizim evde routerle internete bağlanıyoruz(modeli TL-WR840n) (prizde rj 11 var ama içinde CAT 5 kablo kullanılıyor) biz şimdi rj 45 kablo ve router ile Telekom altyapısı kullanırsak olur mu? (Anlamadıysanız anlattığım konun fotalarını atarım)
AirFiber gibi bir teknolojiyle mi internet alıyordunuz yoksa TT altyapısından mı onu anlayamadım. Çünkü normalde eve gelen bakır telefon kablosunu modem ile sonlandırmanız lazım. Direkt RJ45 ile modeme verdiğinize göre AirFiber ya da benzeri bir teknoloji ile hizmet almışsınız. VDSL demişsiniz ama her halükarda bir modem gerekiyor.

Airfiber gibi bir teknolojiyle mi internet alıyordunuz yoksa TT altyapısından mı onu anlayamadım. Çünkü normalde eve gelen bakır telefon kablosunu modem ile sonlandırmanız lazım. Direkt RJ45 ile modeme verdiğinize göre airfiber ya da benzeri bir teknoloji ile hizmet almışsınız. VDSL demişsiniz ama her halükarda bir modem gerekiyor.

Ben TurkNet'e geçtim evet önceden airfiber di ama şu an sorunum kalmadı.

Geri
Yukarı