Siber Güvenlik Dersi

Piyasadaki en iyi kurs sitesi Udemy'dir. "Etik Hacker" adı altında bir arama yapıp en yüksek puan alanlardan birini satın alabilirsin. Satın aldıktan sonra ömür boyu erişim sağlayabiliyorsun. Şu an da indirimde ancak hemen sayacı görünce korkma. Çok sık indirim yapılıyor. Bu hafta bitip haftaya bile başlayabilir indirimler.
Bir de kendin araştırabilirsin tabii ancak Türkçe kaynakların/videoların çoğu işi bildiğini sanan ancak hiçbir şey bilmeyen kişilerin oluyor genelde (bkz. Ay Yıldız Tim'denim diyen 'veletler'). İngilizce bulsan bile işin koordinatörü sen olacağından hayli zorluk çekersin. Udemy'de videoları sırasıyla izleyip uyguladıktan sonra -%100 profesyonel olamasan bile- iyi bir yere gelebilirsin. Kolayı varken zoru seçmek saçma.

Sanırım yanlış söyledin. Piyasadaki en kötü kurslar Udemy'de. Adamların Siber Güvenlik eğitimi dediği şey iki tool öğretiyorlar. 5 dakikada XSS anlatıyorlar, sonra al hackersın oluyor. Şunları önermekten vazgeçin artık. Udemy'den hiçbir kurs önermem. Yazılım tarafında YouTube'da bir sürü eğitimler var ve Siber Güvenlik tarafında da Mdisec gibi bir hazinemiz var. Atılmış, oymuş buymuş, sonrasında işte Kali Linux olmadan olmazmış falan bu tarz klişelerden kurtulmalısınız bence. Sinirlenmiş olabilirim fakat yanlış bilgilerin yayılmasından bıktım artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım yanlış söyledin Piyasadaki en kötü kurslar Udemy'de adamların Siber Güvenlik eğitimi deidği şey iki tool öğretiyorlar 5 dk da XSS anlatıyorlar sonra al hackersın oluyor şunları önermekten vazgeçin artık. Udemy'den hiçbir kurs önermem yazılım tarfında YouTube'da bir sürü eğitimler var ve Siber Güvenlik tarafında da Mdisec gibi bir hazinemiz var. Atılmış oymuş buymuş sonrasında işte Kali Linux olamdan olmazmış falan bu tarz klişelerden kurtulmalısınız bence. (Sinirlenmiş olaiblirim fakat yanlış bilgilerin yayılamsından bıktım artık)

Peki ya hocam bir soru sormak istiyorum. İzniniz olur ise? Merak ettiğimden.

Tabii ki dostum, sorabilirsin. Biliyorsam cevaplarım ve bana hocam demene gerek yok. D

Not: Alttaki sorular siber güvenlik içindir.

1. Nasılsınız efendim hep soru olmaz :)
  2. Ağ tarafında olmak istiyorum neler bilmem gerekiyor?
  3. Hangi dilleri bilmem gerekiyor =Ruby'ya da C düşünüyorum da.

Not: Alttaki sorular siber güvenlik içindir.

1. Nasılsınız efendim hep soru olmaz :)
  2. Ağ tarafında olmak istiyorum neler bilmem gerekiyor?
  3. Hangi dilleri bilmem gerekiyor Ruby'ya da C düşünüyorumda.

Sorduğun için teşekkür ederim. İyim, sen nasılsın?
Ağ tarafında olmanı tavsiye etmem. Tabii ki de iş bulursun falan ama çok da iyi bir dal değil parasal açıdan.
Yine de hangi alanı seçersen seç fark etmiyor. Hepsinde network bilmen gerekiyor ve dil kısmı da aslında alanına göre değişen bir şey. Ben misal sistem ve her türlü uygulamanın güvenliği ile ilgileniyorum, o sebepten bilmem gereken birden fazla dil var fakat dediğim gibi alanına göre değişen bir şey ama network istiyordunuz ve ağ programlama vesaire için de GO öneririm.

Sorduğun için teşekkür ederim. İyim, sen nasılsın?
Ağ tarafında olmanı tavsiye etmem. Tabii ki de iş bulursun falan ama çok da iyi bir dal değil parasal açıdan.
Yine de hangi alanı seçersen seç fark etmiyor. Hepsinde network bilmen gerekiyor ve dil kısmı da aslında alanına göre değişen bir şey. Ben misal sistem ve her türlü uygulamanın güvenliği ile ilgileniyorum, o sebepten bilmem gereken birden fazla dil var fakat dediğim gibi alanına göre değişen bir şey ama network istiyordunuz ve ağ programlama vesaire için de GO öneririm.

Bende idare ederim ya :)
Çok teşekkür ederim. Anlamadığım şey ağ çok önemli kritik bir nokta. Neden bu kadar önemsizmiş gibi davranılıyor sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı