Siber güvenlik için kitap ve içerik önerisi

eneskt

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bir süredir ön yüz (front-end) alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve HTML, CSS, JS gibi programlama dillerinde belirli bir noktaya geldiğimi düşünüyorum fakat buna rağmen daha çok başlardayım diyebilirim. Diğer bir ilgi alanım(hobim) olan Linux dağıtımları ile uğraşırken ve forumlarda, chat gruplarında gezinirken sürekli gözüme siber güvenlik alanı ve hakkında paylaşılan blog yazıları vs çarpmaya başladı. Acaba ben siber güvenlik alanına yönelmeli miyim? Bu alan nasıldır? Gibi sorular aklıma takılmaya başladı. Fakat asıl sorun bundan sonra oluştu diyebilirim. Ben okuyarak ve yazarak daha iyi öğrenebilen biriyim ve siber güvenlik alanı hakkında yazılan kitapların çoğu sanki reklam amacı ile yazılmış gibi duruyor içindekiler kısımları birbirinin kopyaları gibi ve işin temelini, mantığı, kültürünü pek öğretmiyorlar gibi duruyor. Siber güvenlik alanında bana önerebileceğiniz kitap ve içerik önerileriniz var mı? Türkçe, İngilizce fark etmez düzenli aktif bir blog veya kitap gibi içerikler olursa çok daha iyi olur ama diğer türlerden içeriklere de mutlaka ihtiyacım olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlara da bakacağım fakat aktif paylaşım yapan bir blog tarzı içerik göremedim. Böyle bir şey bilen var mı?

Geri
Yukarı