Siber Güvenlik için laptop önerisi

trysermyth

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
512GB
Merhaba, bundan 6 ay kadar öncesinde siber güvenliğe başlamaya karar verdim ve zaten 4 yıldır bilgisayar kullandığım için pek de zorlandığım söylenemez. Hala bir profesyonel veya uzman seviyesinde değilim fakat öyle olduğumda dahi beni uzun yıllar götürebilecek bir laptopa ihtiyacım var. Hayatımda hiç macOS kullanmadım ama onda rahat ederim diyorsanız hangi MacBook'u almalıyım? Veya hangi laptop iyi olur? Önerilerinizi bekliyorum :)

Oyun oynamayacaksanız sadece iş odaklı düşünüyorsanız Macbook M2 serilerinden almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Ondada kafamda soru işaretleri var macOS'a linux mu kurmamı önerirsiniz ne dersiniz? Hayatımda hiç mac kullanmadığım için cahilim birazcık :) (Oyun için masaüstü kullanıyorum sadece iş için olacak)

Parallels kurarak Linux'u yükleyebilirsin. İleri seviye değilsen şu anlık Linux ile bir işinin olmadığını tahmin ediyorum. İleriyi düşünüyorsan Parallels kurarak kullanabilirsin. Yok dersen ben alışamam direkt Windows alacağım dersen o iş ayrı. Dışarıya çıktığında kocaman adaptör ve sesli fan ile uğraşmak istemiyorsan MacBook öneriyorum.

Parallels kurarak Linux'u yükleyebilirsin. İleri seviye değilsen şu anlık Linux ile bir işinin olmadığını tahmin ediyorum. İleriyi düşünüyorsan parallels kurarak kullanabilirsin. Yok dersen ben alışamam direkt Windows alacağım dersen o iş ayrı. Dışarıya çıktığında kocaman adaptör ve sesli fan ile uğraşmak istemiyorsan MacBook öneriyorum.

App pentesting ve web pentesting gibi genel olarak red team öğrendiğimden dolayı Linux bayağı işime yarıyor hocam :) ama eğer MacOS'da aynı Kali'de vs. olduğu gibi toollar çalıştırılabiliyorsa macOS daha bile iyi olur ama Kali Linux kadar olamaz diye tahmin ediyorum. Tavsiyen için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı